Sisukord
Uudised
Paberleht

Pildid: Minister läbis Sindi kärestiku paadis

1 min lugemist
Minister Rene Kokk istus kummipaati esimesena. FOTO: Lilli Tölp

Keskkonnaminister Rene Kokk istus täna kaaskonnaga kummipaati ja läbis allavoolu Sindi looduslähedase, ligemale 200meetrise kunstkärestiku. Sindi kärestik on suurim Euroopa jõgedele ehitatuist. Minister märjaks ei saanud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tegu oli Sindi kärestiku esimese ametliku avamisega, mis koroonaajastule vastavalt korraldati vaikselt ja rahvavaeselt varahommikul, seda enam, et ministri Pärnumaa visiidi kava oli tihe: täna külastati veel Alu jääksood ja Eassalu maardlat.

Lühikeselt paadiretkelt naasnud minister tänas rahvaalgatusrühma Sindi Pais käilakuju Hans Solli, kes ootas teda jõekalda pealsel omanimelisel pingil. Algatusrühma abil suutis Soll aastail 2008–2020 kaasata arvestatava survegrupi, et aidata keskkonnaministeeriumil läbi suruda paljudele sintlastele emotsionaalselt olulise vabrikutammi lammutamine ja selle asendamine kärestikuga, mis pakub silmailu ja on loonud treening- ja võistluspaiga rafting’u harrastajaile. Ning peaeesmärgina avada siirde- ja poolsiirdekaladele tee Pärnu jõestiku looduslikele kudealadele.

11.08.2020 13.08.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto