P, 5.02.2023

Pärnus räägiti reservohvitseride rollist laiemalt kui ainult riigikaitses

Pärnu Postimees
Pärnus räägiti reservohvitseride rollist laiemalt kui ainult riigikaitses
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti reservohvitseride kogu eesmärgid on võtta osa riigikaitse korraldamisest, kasvatada rahva kaitsetahet ja Eesti reservohvitsere ühendada.
Eesti reservohvitseride kogu eesmärgid on võtta osa riigikaitse korraldamisest, kasvatada rahva kaitsetahet ja Eesti reservohvitsere ühendada. Foto: Jüri Vlassov

Pärnus kogunes Eesti reservohvitseride kogu iga-aastasele kahepäevasele suveseminarile, võisteldi laskmises ja käidi ringsõidul Pärnu lahel.

“Meile on Pärnu eriline koht, sest suveseminar on algusest peale toimunud siin,” ütles Eesti reservohvitseride kogu esimees major Andre Lilleleht kolmapäeva õhtul Pärnu jahtklubis. Peale reservohvitseride kogu liikmete olid kohal Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi ja Pärnu linnapea, reservohvitserist kapten Romek Kosenkranius.

“Eesti on jätkuvalt vaba tänu sellele, et teeme oma tööd hästi,” ütles linnapea viidates reservohvitseride panusele nii riigikaitses kui ka Eesti igapäevaelus.

Reservohvitseride rollile viitas pikas ja põhjalikus sõnavõtus ka Ühtegi. Tema sõnul saavad Kaitseliidu liikmed pakkuda riigile tuge palju rohkem kui ainult sõjalises riigikaitses ja tõi hulga näiteid, kuidas kaitseliitlased kevadel viiruspuhangu ajal toetasid politseid, haiglaid ja hooldekodusid. “Kaitseliit areneb ning vajab pädevaid ja elukogenud juhte. Kõigi teie panustamine on ääretult oluline,” rääkis Ühtegi.

Seminari võõrustasid reservohvitseride kogu Lääne osakonna esimees major Mehis Born ning Pärnu jahtklubi kommodoor ja reservohvitser Väino Hallikmägi.

Kolmapäeval korraldasid reservohvitserid Rahnoja lasketiirus võistluse ja pärastlõunal sõitsid kaasa jahtklubi ringsõidul Pärnu lahel. Neljapäeval osalesid nad Tori Eesti sõjameeste mälestuskiriku tänujumalateenistusel, asetasid pärjad Püha Jüri ratsamonumendi jalamile ning sõid sõdurisuppi.

Eesti reservohvitseride kogu koondab üle 400 reservohvitseri ja -allohvitseri. Kogu eesmärgid on võtta osa riigikaitse korraldamisest, kasvatada rahva kaitsetahet ja ühendada Eesti reservohvitsere.

Märksõnad
Tagasi üles