Ajalooline püügiõigus Pärnumaal ei muutu

Pärnu Postimees
Copy
Järgmisel aastal rannakalanduse püügivõimalusi ei vähendata ja piirarvud jäävad samaks nagu sel aastal.
Järgmisel aastal rannakalanduse püügivõimalusi ei vähendata ja piirarvud jäävad samaks nagu sel aastal. Foto: Ardi Truija/Pärnu Postimees

Eesti mereinstituudi teadlaste soovitust olulisel määral vähendada Saare-, Hiiu- ja Pärnumaal püügikoormust ei ole veel kaluritega arutatud ja järgmiseks aastaks püügivõimaluste vähendamise plaane ei ole.

Keskkonnaministeerium on saatnud kooskõlastusringile 2022. aasta kutselise kalapüügi võimaluste määruse ning seal on kirjas, et järgmisel aastal rannakalanduse püügivõimalusi ei vähendata ja piirarvud jäävad samaks nagu sel aastal.

Tartu ülikooli Eesti mereinstituudi töö “Eesti kalandussektori riikliku töökava täitmine 2020.–2021. aastal” selle aasta vahearuande lõppjäreldustes on välja toodud, et rannakalanduse püügivõimsus ei ole varude suurusega kooskõlas ja kalavaru seis on paljudes rannikupiirkondades kesine. Peale selle toonitavad teadlased, et kindlasti ei tohi püügikoormust kuskil suurendada. 

Keskkonnaminister Tõnis Mölder ütles, et teadlaste ettepanekud nõuavad väga suurt muutust ja selle mõju ei ole rannakaluritega veel arutatud. “Ülepeakaela keegi sellist otsust ei langeta, sest see mõjutab väga paljude inimeste elu ja sissetulekut,” sõnas keskkonnaminister. “Teadlaste ettepanek puudutas lubatud võrkude arvu, mitte ajaloolise püügiõiguse osaku muutmist võrreldes teiste isikutega.”

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp selgitas, et enne püüniste piirarvudes oluliste muudatuste tegemist on ministeeriumil kavas välja selgitada potentsiaalsete muudatuste sotsiaalmajanduslikud mõjud ja püügikoormuse vähendamise viisid.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles