Uuring Liivi lahes annab vastused varasemalt vastuseta jäänud küsimustele

Keskkonnamõjude hindamisel võetakse tähelepanu alla ka kalastik, mis esmastel uuringutel oli jäetud tähelepanuta. FOTO: Lauri Mutso

Liivi lahte Kihnu saare ümbrusse Eesti Energia planeeritava suure meretuulepargi arendus on jõudnud etappi, kus algab selle püstitamisest ja töötamisest tekkivate mõjude uurimine.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Liivi lahe meretuulepargiga seotud keskkonnamõjusid hakkab hindama infrastruktuuri-, planeeringute ja keskkonnavaldkonna konsultatsiooniettevõte Skepast & Puhkim. “Seal on väga palju keskkonnauuringuid ja -teemasid, mida me peame analüüsima ja andma hinnangud, kuidas see avameretuulepark üht või teist keskkonnavaldkonda mõjutab,” ütles juhatuse liige Hendrik Puhkim.

Uurida kavatsetakse, kuidas tuulepark hakkab mõjutama linnustikku, kalastikku, mereimetajaid, nahkhiiri, merepõhja elupaiku, setteid, inimkeskkonna poole pealt müra levikut Kihnu saarele ja Häädemeestele, aga sedagi, kuidas tuulikud visuaalselt mõjuma hakkavad. “Seal on pikk nimekiri spetsiifilisemaid keskkonnateemasid, mida mõju-uuring käsitleb. Eriti midagi sealt välja  ei jää,” lubas ta.

01.10.2021 05.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto