parnu

Küündimatu Itaalia võttegrupp ajas Kihnu päranditundja marru

Itaallased tahtsid teha Kihnu kultuuri tutvustavat filmi, aga Mare Mätasele oli see enneolematult raske kogemus. Ta ei olnud seni kogenud, et keegi oleks nii kinni oma stsenaariumis. FOTO: Urmas Luik

Uiõ-Matu talu perenaine Mare Mätas võõrustas teejuhi ja tõlgina hiljuti Itaalia riigitelevisiooni võttegruppi ega ole rahunenud kultuuride kokkupõrkest ja levinud arusaamast, nagu oleks Kihnus säilinud matriarhaat ehk emajärgne ühiskonnakord. Alles mullu kuulutas Briti ajaleht The Guardian, et Eestis asub Euroopa vii­mane matriarhaat Kihnu saarel, nagu kinnitades maailmas levinud kuvandit.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Itaallased tahtsid teha Kihnu kultuuri tutvustavat filmi, aga minule oli see enneolematult raske kogemus, sest ma ei osanud ette näha ega olnud kogenud, et keegi oleks nii kinni oma stsenaariumis,” nentis Mätas, kes on aidanud väliskanalitele teha kümneid filme.

Itaallaste stsenaariumis oli ette nähtud kördikudumine ja nad tahtsid filmida kogu toimingut ega teadnud, kui pikk protsess see on lõnga värvimisest telgede ettevalmistamiseni.

26.10.2021 28.10.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto