K, 29.11.2023

Galerii ⟩ Rokkiva Rebase õuel võtsid mõõtu “lendavad” koerad

Facebook
Comments

Pärnu koertekool Vauh korraldas nädalavahetusel Pärnumaal Laadi külas Rokkiva Rebase puhketalu õuel koerte agility-võistluse. Agility on sport, kus tuleb takistusrada läbida kiiruse ja puhtuse peale. Treenitud neljajalgsed täitsid ülesandeid sellise innuga, et kohati tundus, et maad nende jalad ei puudutagi.

Vauhi koertekooli asutaja Sandra Leppiku jutu kohaselt on see tema juhitud koolile kolmas võistlus korraldada, ent Rokkivas Rebases tehakse inimese ja koera osalusel võistlust esimest korda. Peale 22 takistusega avara võistlusala oli talu ümbruses kutsadel rohkelt võimalusi leitsaku eest varju leida. 

Leppik selgitas, et võistlustandemi ülesanne on eri takistustega rada võimalikult kiiresti ja veatult läbi joosta. Mitmel koeral tuli võistlusrajal ette eksimusi – peamiselt takistuste järjestuse sassi ajamises. Leppiku sõnutsuion sellisel juhul alati süüdi koerajuht, kes jäi käskluse andmisel hiljaks või näitas segadust tekitavat kehakeelt. Niisuguste möödalaskmiste puhul ootab võistlejaid diskfalifitseerimine. “See on inimese ja koera meeskonna osavuse, kiiruse ja hea koostöö proovikivi,” tõdes koertekooli juht, kes ise oma koeraga võistluse katkestas. “Untsu läks, koer ei kuulanud kiigel “Stoppi”.”

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles