Ärksad naised moodustasid Are jaoskonna

Silvia Paluoja
, vabakutseline ajakirjanik
Copy
Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Anneli Pesti õnnitles vastmoodustatud Are jaoskonna esinaist Signe Rõngast naiskodukaitsjate sümbollille liiliaga.
Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna esinaine Anneli Pesti õnnitles vastmoodustatud Are jaoskonna esinaist Signe Rõngast naiskodukaitsjate sümbollille liiliaga. Foto: Silvia Paluoja

Naiskodukaitse (NKK) Pärnumaa ringkonnas on sellest kesknädalast kuus jaoskonda, sest Are piirkonna ärksad liikmed otsustasid moodustada omaette jaoskonna. NKKsse kui Kaitseliidu vabatahtlikku eriorganisatsiooni astumise avalduse olid nad kirjutanud juba varem ja andsid koos 46 uue liikmega vandetõotuse juunis ringkonna 29. aastapäeval Nooruse majas.

NKK Pärnumaa ringkonna esinaise Anneli Pesti, aseesinaise Ivi Korju ja instruktori Siret Tammekännu osavõtul kirjutati Kaitseliidu hoones Eametsas Are jaoksonnale välja sümboolne sünnitunnistus kuupäevaga 10. august 2022. Vastmoodustatud jaoskonnas on kümme liiget, kes töötavad erinevates valdkondades omavaliitsusest koolini, haiglast hooldekoduni. Jaoskonna esinaiseks valiti Tori abivallavanem Signe Rõngas, aseesinaiseks noorsootöötaja Pille Kuusik.

Ringkonna instruktor Siret Tammekänd võttis piduliku ürituse kokku põhimõtteliste sõnadega: “Me kaitseme Eestit!”

Are jaoskonnal on Signe Rõngase jutu järgi plaanis mitu piirkonna elanikele ja peredele suunatud põnevat ettevõtmist, kuid ennekõike tahavad nad ennast täiendada baasväljaõppe koolitustel ja saada teiste jaoskondade liikmetega ühistegevuses tuttavamaks.

NKK Pärnumaa ringkonnas on paarsada liiget ja kuus jaoskonda. Tänavu märtsis moodustatud Vana-Pärnu, nagu ka Pärnu ja Ülejõe jaoskonna tegutsemisala on Pärnu linn. Saarde jaoskond hõlmab Saarde ja Häädemeeste valda, Vändra jaoskond Põhja-Pärnumaad ning lisandunud Are põhiliselt Tori valda.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles