R, 30.09.2022

Lihulas avati mälestussammas Tiit Madissonile

Lihulas avati mälestussammas Tiit Madissonile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinna linnavõim põhjendab vabadusvõitleja Tiit Madissoni mälestusmärgi mitte lubamist Hirveparki muuhulgas sellega, et SAPTK on juba rajanud Madissoni mälestusmärgi Lihulasse.
Tallinna linnavõim põhjendab vabadusvõitleja Tiit Madissoni mälestusmärgi mitte lubamist Hirveparki muuhulgas sellega, et SAPTK on juba rajanud Madissoni mälestusmärgi Lihulasse. Foto: Urmas Luik

Lihula Vabadussamba ehk Tohtri pargis avati täna õhtul mälestusmärk kunagisele vallavanemale ja vabadusvõitlejale Tiit Madissonile.

Maast 180 sentimeetri kõrguse Soome graniidist valmistatud ja esiküljel Tiit Madissoni pronksbareljeefiga mälestussamba autor on skulptor Paul Mänd ning töö tellija sihtasutus Perekonna ja Traditsioonide Kaitseks (SAPTK).

Samba piduliku avamise päev pole valitud juhuslikult, vaid langeb ühte kuupäevaga, mil aasta tagasi sängitati Madissoni põrm Lihula kalmistule.

Esmalt oli plaanis mälestussammas paigutada kalmistule, kus on Madissoni haud, kuid koos vallavalitsusega jõuti kokuleppele, et selle asukohaks saab vabadussammast ümbritsev park.

SAPTKi vedav Varro Vooglaid on Pärnu Postimehele öelnud, et Madissonil on suur roll Eesti iseseisvuse taastamisel. “Teda ei ole ühiskondlikult piisavalt tunnustatud,” lausus Vooglaid. Sambale on perekond oma heakskiidu andnud.

Märksõnad
Tagasi üles