N, 2.02.2023

Video ⟩ Pernova motomaja sai esimese särtsuratta

Pernova motomaja sai esimese särtsuratta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
See masin on väikelapsele suur, kuid motomajal on väiksemaidki masinaid, millega saavad sõita juba kolmeaastased.
See masin on väikelapsele suur, kuid motomajal on väiksemaidki masinaid, millega saavad sõita juba kolmeaastased. Foto: Urmas Luik

Lennujaama lähedal Sauga jõe ääres tegutseb Pärnumaa noorte seas populaarne Pernova hariduskeskuse motomaja, mis 15 aastat on pakkunud noortele võimalust alustada motospordiga. Tulevik paistab siin majas aga elektriline.

Nimelt on Pernova motomaja endale saanud kõige moodsama sõiduriista, mis ilmselt sisepõlemismootori ja sääreväristamise austajates väga elevust ei tekita: elektrimootoriga krossimootorratta.

Meie iseenesest oleme petrolhead’id ja väga lugu ei pea sellistest, aga me mõistame, mis suunas kõik meie naabrid lähevad.

Marko Saareke, Pernova motomaja juhataja.

“See on tegelikult isegi kogu Pärnumaal esimene pääsuke,” ütles Pernova motomaja juhataja Marko Saareke.

Elektrimootoriga krossiratas on võrdväärne 50kuubikulise sisepõlemismootoriga krossimasinaga, mis mõõtude poolest sobib sõita päris noortele tehnikahuvilistele.


“Meie iseenesest oleme petrolhead’id (ee k ’bensiinipead’, L. M.) ja väga lugu ei pea sellistest, aga me mõistame, mis suunas kõik meie naabrid lähevad,” tõdes Saareke. Lisades, et on üsna kindel, et see masin ei jää neil viimaseks sõltumata sellest, kas keegi on sellest vaimustuses või ei. Juba viie aasta pärast võib pool motomaja masinaist olla elektrilised.

Paar motomaja noort tegi uue masinaga proovisõidu, nii palju kui motomaja kitsaks jäävad ruumid lubasid. “Muidu on normaalne, aga mulle endale meeldivad kahe- ja neljataktilised bensiiniga masinad rohkem, hääl on ikka see põhiline,” leidis üks noorukitest Antoni. Lisades, et kui edaspidi tuleb hakata nendega sõitma, lepib ta olukorrga.

Viie aasta pärast võivad juba pooled motomaja krossimootorratad olla elektrilised.
Viie aasta pärast võivad juba pooled motomaja krossimootorratad olla elektrilised. Foto: Urmas Luik

Kui mootorimürina ja säärevärina puudumine kõrvale jätta, ei oska motomaja asukad veel öelda, kas sellega sõitmine muu poolestki erineb, sest masin pole rajaristseid saanud.

Kuid ühes on Saareke kindel: masina „tankimine” saab olema tülikas. Nimelt kestab aku tootja ehk Husqvarna andmetel 120 minutit, kuid masinast viimast välja pigistades ehk võisteldes jääb see aeg paarikümne minuti kanti ja praeguse külmaga isegi lühemaks.

Elektriline masin vastab nii suuruselt kui võimsuselt 50kuubikulise sisepõlemismootoriga rattale.
Elektriline masin vastab nii suuruselt kui võimsuselt 50kuubikulise sisepõlemismootoriga rattale. Foto: Urmas Luik

“Tavalisel rattal saab kütus otsa, keerad paagil korgi lahti, valad täis ja paned edasi, aga sel on nagu elektriautolgi: paned juhtme seina, kuid ühe kohvi joomisest ei piisa, et aku täis saaks, pigem teha juba üks uinak,” sõnas Saareke. Aku 80 protsendini laadimisele kulub 45 minutit, ülejäänud 20 protsendi tarvis veel 25 minutit.

Kuid oluline ongi just see, et masin on vaikne ega tekita heiteid. Pernova huvikeskusel on plaanis ehitada motoringile sisehall, kus saaks ilmast sõltumata samadel tingimustel sõita. Seal oleksid elektrilised masinad ideaalsed. “Muidu sõidetakse sisehallides erikütusega, mille ving on tervisele vähem kahjulik, kuid paneb ikkagi lõpuks pea valutama, kuid elektrimasinad lahendaksid selle mure,” selgitas Saareke.

Elektrimootorratta üks võimalustest on võimsust maha keerata, et algajatele asja ohutumaks teha.
Elektrimootorratta üks võimalustest on võimsust maha keerata, et algajatele asja ohutumaks teha. Foto: Urmas Luik

Elektriliste krossirataste tulekuga laheneb mure neilgi linimestel, keda kodukandi krossirajalt kostev vali mootorimüra häirib, kuigi sinnani läheb veel aastaid. “Siis me saame oma rajad ka linnale lähemale teha ja isegi ehk linnas sees võistlusi korraldada,” leidis Saareke veel positiivset.

Boonus on seegi, et liikuvaid ehk purunevaid osi on kõvasti vähem kui bensiinirattal, seega vajab see vähem hoolt. Ainult et kui läheb rikki elektrisüsteem, siis praegu ei ole motomaja mehaanikute seas kedagi, kes seda parandada oskaks.

Elektrimootorrattal on liikuvaid osi oluliselt vähem, mis tähendab, et on ka kuluvaid osi vähem, mis võivad katki minna.
Elektrimootorrattal on liikuvaid osi oluliselt vähem, mis tähendab, et on ka kuluvaid osi vähem, mis võivad katki minna. Foto: Urmas Luik

Noored küll õpivad sõitmise kõrvalt masinate eest hoolt kandma ja neid parandama, nii et naljatamisi saab öelda, et kui praegu tulevad motomajast sõitjad ja mehaanikud, siis tulevikus ka elektrikud.

Et elektrilised krossimootorrattad on praegu veel suhteliselt uued asjad, on motomajal tarnijaga kokkulepe anda tagasisidet ratta kasutamise kohta, et tootja saaks masinat täiustada.

Märksõnad
Tagasi üles