Algab aasta suurpere konkurss

Möödunud aastal pälvis „Aasta suurpere“ tiitli viielapseline perekond Mäe Lääne-Virumaalt.

FOTO: Eesti lasterikaste perede liit/Bigbank

Täna algab konkurss „Aasta suurpere“, mis kestab 6. maini ja mille võitja kuulutatakse välja 12. mail toimuval suurperepäeval.

Eesti lasterikaste perede liidu (ELPL) ja Bigbank ASi poolt kolmandat aastat välja antava aasta suurpere aunimetus antakse ühtsuse ja lasterikkuse au sees hoidmise eest töökale ning eeskujulikule Eesti suurperele, kus kasvab vähemalt neli last.

Aunimetuse väljaselgitamiseks moodustatakse komisjon, kuhu kuuluvad Eesti lasterikaste perede liidu kolm juhatuse liiget, ürituse patroon Kaire Vilgats ja Bigbanki esindaja.

ELPLi presidendi Aage Õunapi sõnade järgi on konkursist „Aasta suurpere“ saanud kena traditsioon, mis väärtustab ning tunnustab Eestimaa terveid ja tugevaid suurperekondi. „Möödunud aasta konkursi põhjal on näha, et Eestis elab palju suurperesid, keda ühiskonnale eeskujuks tuua. Ootame tänavugi perede aktiivset osavõttu,” lisas Õunap.

Aasta suurpere aunimetus kuulutatakse välja 12. mail ELPLi liikmetele mõeldud suurperepäeval Tallinna loomaaias. Aunimetuse saanud perekonnale antakse üle tänukiri ja 1000 eurot.

Möödunud aastal pälvis aasta suurpere tiitli viielapseline perekond Mäe Lääne-Virumaalt. „Žürii valis võitjaks perekond Mäe seetõttu, et tegemist on aktiivse ja tööka suurperega, mille liikmed tegelevad põnevate huvialade ja spordiga ning käivad koos matkamas,“ kirjeldas Õunap.

Kandidaadi esitamiseks konkursile tuleb 6. maiks saata kirjalik taotlus, mida saab esitada internetikeskkonnas www.bigbank.ee/suurperepaev. Ettepanek peab sisaldama kandidaadina ülesseatava perekonna nime ja koosseisu, elukohta, vanemate töökohta ja ameteid ning vabas vormis kirjeldust ja põhjendust. Samuti tuleb lisada taotluse esitaja nimi ja kontaktandmed.
 

Tagasi üles