"Teeme ära" võtab 1. mail ette talgupäeva

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
"Teeme ära! Minu Eesti" logo.
"Teeme ära! Minu Eesti" logo. Foto: www.minueesti.ee

Kodanikualgatuse "Teeme ära" tänavuse ettevõtmisena toimub laupäeval, 1. mail üle-eestiline talgupäev.


Sel päeval on kõik eestimaalased oodatud korraldama ja osalema talgutel, et vajalikud tööd ühisel jõul ära teha.

„Ideid seekordseks "Teeme ära" ettevõtmiseks tuli palju, millest ainult üht kõige olulisemat tegu olnuks raske välja valida. Seepärast otsustasime korraldada üle-eestilise vanade heade traditsioonide kohase talgupäeva, et ükski vajalik asi tegemata ei jääks,“ ütles Teeme Ära eestvedaja Rainer Nõlvak.

Võimalus oma "Teeme ära" talgud korraldada ning abilisi appi kutsuda on aga igal inimesel ja organisatsioonil linnas ja maal, olgu vajalikuks tegevuseks siis koos koristamine, riisumine, ehitamine, istutamine, kaunistamine, mõtlemine või muu.

“Üle-eestiline talgupäev on hea võimalus kutsuda teisi inimesi endale appi, tutvustada oma kodukanti ja näitamist väärt tegemisi ning talgupäeva lõppedes mõnusalt koos tehtud tööst rõõmu tunda,“ ütles Kai Krabo, liikumise Kodukant ja "Teeme ära" talgupäeva üks eestvedajatest.

Talgute registreerimine algab kava kohaselt märtsis ja talguliste registreerimine aprilli alguses.  

"Teeme ära" talgupäeva koordineerivad koostöös riigimetsa majandamise keskus, Eestimaa looduse fond, Eesti külaliikumine Kodukant, Eesti muinsuskaitse ümarlaud, Eesti mittetulundusühingute ja sihtasutuste liit, Õnnepank ja kodanikualgatus "Teeme ära" Minu Eesti.

Teeme Ära eestvedamisel on toimunud prügikoristustalgud 2008. aastal ja Minu Eesti mõttetalgud 2009. aastal.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles