R, 8.12.2023

Häädemeeste vallas uppus tiiki nelja-aastane laps

Raido Keskküla
, veebitoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tiik. Pilt on illustratiivne.
Tiik. Pilt on illustratiivne. Foto: Urmas Luik

Kolmapäeva pärastlõunal uppus Pärnumaal Häädemeeste vallas kodutiiki kukkunud nelja-aastane poiss.

Muidu lähedase järelevalve all õues viibinud poiss jäi hetkeks üksinda ning kukkus tiiki. Lapse elustamine tulemusi ei andnud, teatas Lääne päästekeskuse pressiesindaja.

Lääne päästekeskuse juht Ivar Kaldasaun avaldab lapse omastele kaastunnet, kuid paneb kõigile vanematele ja vanavanematele südamele, et väikseid lapsi ei tohi üksinda veekogude äärde jätta.

„Arusaadav, et igal ajahetkel ei ole võimalik lastel silma peal hoida, kuid sellisel juhul tuleb õnnetuse tekkimise riske maandada teistmoodi. Täiskasvanud peavad suutma hinnata ohte, selgitada neid lastele ja vajadusel tõkestama nende juurdepääsu veekogule,“ selgitab Kaldasaun.

„Viimase nädala jooksul on juhtunud alla kümneaastaste lastega neli õnnetust, millest kaks lõppes traagiliselt. Kaks last suudeti halvimast päästa,“ loetleb Kaldasaun ja lisab, et praeguseks on sellel aastal Eestis uppunud kuus last.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles