Inspektorid kontrollivad nädalavahetusel lõkete tegemist

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Eno-Gerrit Link
Copy
Lõke. Pilt on illustreeriv.
Lõke. Pilt on illustreeriv. Foto: TOOMAS HUIK/PM/SCANPIX BALTICS

Sel nädalavahetusel teevad tuleohutuse inspektorid koos keskkonnainspektsiooni ametnikega Lääne-Eesti regioonis ringsõite, et kontrollida, kuidas lõkete tegijad tuleohutusnõuetest kinni peavad, teatas Lääne-Eesti päästekeskuse pressiesindaja.
 

Sel kevadel on päästjad saanud üle Eesti lõkete ja kulu põlemisega seoses ligi kakssada väljakutset. Üks kontrolli alt väljunud lõket kustutada püüdnud inimene on viga saanud. Varasematel aastatel on kulupõlengutes inimesi hukkunud.
 
Päästeamet juhib tähelepanu, et muutunud on tuleohutuse nõuded lõkke tegemisele ja grillimisele. Lõkke ohutu kaugus hoonetest, põlevmaterjalide hoiukohast ja metsast sõltub lõkke suurusest.
 

Tasub teada

    * Kulu põletamine on keelatud.
    * Lõket tohib teha tuulevaikse ilmaga.
    * Lõke tuleb paigutada ohutule kaugusele hoonetest, põlevmaterjalide hoiukohast ja metsast.
    * Lõkke ümbrus tuleb poole meetri ulatuses heinast puhastada, et tuli edasi ei leviks.
    * Alla meetrise läbimõõduga lõke tuleb paigutada hoonetest vähemalt 8 m kaugusele ja metsast 10 m kaugusele.
    * Kui lõkke läbimõõt jääb 1 ja 3 meetri vahele, tuleb see paigutada hoonetest vähemalt 15 m kaugusele ja metsast 30 m kaugusele.
    * Kui tehakse lõket, mille läbimõõt ületab 3 meetrit, tuleb lõkke asukoht eelnevalt oma piirkonna päästekeskusega kooskõlastada. Seda saab teha päästeala infotelefonil 1524. Nii suurt lõket siiski teha ei soovita, pigem tuleks prahti põletada osade kaupa.
    * Avaliku ürituse raames süüdatav lõke (sõltumata suurusest) tuleb eelnevalt oma piirkonna päästekeskusega telefonil 1524 kooskõlastada.
    * Käeulatuses tuleb hoida esmased tulekustutusvahendid. Nendeks on pulberkustuti, ämber veega või aiakastmisvoolik.
    * Lõket ei tohi järelevalveta jätta. Lõkkel peab pidevalt silma peal hoidma täiskasvanu.
    * Põlemisjäägid tuleb kustutada veega.
    * Kõige ohutum ja keskkonnasõbralikum on kokku riisutud lehed komposteerida. Olmeprügi ei ole lubatud põletada.
    * Aadressil www.lepk.ee üleval paremal servas on tuleohutuse nõuded lõkke, grillimise ja avaliku lõkke tegemise kohta. Seal saab rippmenüüst valida, mil viisil tuld teha soovitakse ning vastavad tuleohutusnõuded enda jaoks välja printida.

Tagasi üles