Sisukord
Uudised
Postimees

Surju õpilased riputasid metsa 25 pesakasti

1 min lugemist
Lindude pesakast. FOTO: Postimees

Surju kooli õpilased panid vastlapäeval kodumetsa õpperaja äärde 25 pesakasti, mille poisid valmistasid tööõpetuse tunnis õpetaja Raivo Tõnissoni juhendamisel.

Ettevõtmine on Surju koolipere panus erametsaliidu algatatud “Eesti 100x100 pesakasti erametsa”, mida toetavad kohalikud metsaühistud, kõnealusel juhul MTÜ Ühinenud Metsaomanikud.

Üle poole kilomeetri pikkune koolimetsa õpperada valmis samuti Ühinenud Metsaomanike, Surju valla ja kooli koostöös. Halduspiiride muutmise järel jääb see Saarde valda.

“Rada on planeeritud nii, et selle ääres on võimalik vaadata mitmekesist metsakooslust, eri vanusega metsa, puuliike, taimi, seeni,” tutvustas Ühinenud Metsaomanike juhatuse esimees Kadri-Aija Viik. “Metsa õppeklassi rajamisel on see esimene etapp, kui saame raha, teeme istekohad ja katusealuse, mille projekt on tehtud.”

Koduriigi suurjuubeli heaks panid esimestena enda meisterdatud 28 pesakasti 1. veebruaril salu- ja sinitihastele ja must-kärbsenäppidele üles Pärnu Sütevaka­ humanitaargümnaasiumi õpilased.

 Järgmisena panevad 75 pesakasti kevade alguse päeval meie sulissõpradele üles Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpilased. Algatuses on oma osa OÜ Metsagrupil, mis toetab pesakastiehitajaid vajaliku materjaliga.

Seotud lood
01.04.2020 02.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto