L, 10.06.2023

Pärnu poisi tuulevari pälvis õpilasleiutajate konkursil esikoha

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Facebook Twitter
Comments
34 õpilasleiutaja mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 28 põnevat leiutist.
34 õpilasleiutaja mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 28 põnevat leiutist. Foto: Eesti Teadusagentuur

Pärnu Vanalinna põhikooli õpilaste Otto Seppeli, Marvin ja Stefie Marie Palotu ning Mai lasteaias käiva Sireli Leoki nupukad ideed valiti üleriigilisel õpilasleiutajate konkursil parimate hulka.

Neljandas klassis õppiv Otto Seppel pälvis esimese preemia 1.–4. klassi õpilaste hulgas. Koolipoiss teenis tunnustuse bussipeatustesse mõeldud targa tuulevarju eest, mis keerab oma kaitsva poole alati tuulesuunaga risti. Tema juhendamise eest pälvis tunnustuse Heigo Seppel.

Targa tuulevarju väljamõtlemise eest panid eriauhinna välja ka  Taani saatkond ja Lottemaa teemapark.

5.–9. klassi õpilaste leiutiste seas hinnati teise preemia vääriliseks Marvin ja Stefie Marie Palotu töö „Nõud loodusest“. Laste juhendamise eest teenis auhinna Marion Mändla.

1.–4. klassi laste arvestuses teenis kolmanda preemia Mai lasteaias käiv Sireli Leok, kes mõtles välja lauamängu „Veerevad pallikesed“.

Tunnustused konkursi parimatele andis Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory saalis täna üle haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak.

Varrak tunnustas 34 leiutajat, kelle mõttelennu ja kätetöö tulemusena valmis 28 põnevat leiutist.

„Nii tänavune kui eelmised konkursid näitavad, et õpilaste mõtted paneb lendama meie igapäevane elu. Noored märkavad probleeme, analüüsivad neid ja pakuvad välja lahendusi,“ ütles Varrak. „Leiutamine on esimene samm teel unistustest tegelikkuseni. Soovin kõigile rohkem unistusi ja pealehakkamist, et unistused teoks teha!“

Õpilasleiutajate konkurssi korraldab Eesti teadusagentuur ja rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles