Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu

Teater annetab piletitulu uue südame saanud Pärnu poisi raviks

Vanemuise teater toetab Kollase Kassi suvekoolis valminud lavastuse “Pikkurilli” piletituluga Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi kaudu 16aastast Pärnu poissi Egertit, kellele geenihaiguse tõttu süda siirati. FOTO: Juri Seredenko

Vanemuise teater toetab Kollase Kassi suvekoolis valminud lavastuse “Pikkurilli” piletituluga Tartu ülikooli kliinikumi lastefondi kaudu 16aastast Pärnu poissi Egertit, kellele geenihaiguse tõttu süda siirati.

“Pikkurilli” räägib loo esimesse klassi minevast südamehaigest poisist, kellele päkapikk laenab oma südame. Lavastus põhineb Lehte Hainsalu samanimelisel muinasjutul.

Mullu novembris tehti Egertile Helsingi lastehaiglas südamesiirdamine ja ta on Eestis kõige noorem inimene, kes uue südame saanud. Ravikulude katmiseks toetab lastefond Egertit iga kuu ravimite ja spordiklubi kuukaardi eest maksmisel ning Helsingisse ja Tartusse arsti juurde sõitmise kulude tasumisel.

„On väga tore, et lavale toodud näidend on ka päriselus nii armsalt elustunud: päkapiku asemel on küll targad ja võimekad tohtrid, aga üks lastest on saanud uue südame ja tänu sellele praegu meie hulgas. Vanemuise Kollase Kassi suvekoolis osalevad lapsed on Egerti eakaaslased ja võimalus just talle abiks olla annab heategevusele väga isikliku sisu ja on seepärast ääretult oluline,“ ütles Vanemuise noortetöö juht Mall Türk.

Lavastus esietendus 26. augustil ja järgmised etendused toimuvad 9. ja 10. detsembril Tartus Sadamateatris.

Tagasi üles
Back