Hääletus läks lukku, pärnakas Maiu Lünekund läheb 300kilomeetrisele polaarretkele

Annika Kuusik
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Maiu Lünekund on Eestis matkanud viimased kolm aastat, käekõrval varjupaigast võetud koer Luna.
Maiu Lünekund on Eestis matkanud viimased kolm aastat, käekõrval varjupaigast võetud koer Luna. Foto: Rita Talisoo

Matkasõber Maiu Lünekundi ja kõigi tema pöidlahoidjate kuu aega kestnud pinev periood jõudis lõpule. Lindilt pärit matkaentusiasti unistus saab teoks ja tuleval aprillil läheb just tema põhja- ja idapiirkonnast 300kilomeetrisele Fjällräveni polaarmatkale.

"Nüüd vist tuleb trenni hakata tegema, et seal matkal ellu jääda," märkis õnnelik Lünekund, kes viimastel minutitel jälgis hääletust autoroolist, olles teel Tallinnasse kooli. "Mul on täna terve pikk koolipäev. Vaatab, kuidas ma suudan seal keskenduda üldse. Kontrollisin veel üle, kas hääletus ikka läks lukku. Läks! Uskumatu!" rõõmustas ta. Lisades, et tema suur tänu kuulub toetajatele, kes pöialt hoidsid ja igati abiks olid.

Lünekundi poolt hääletas 34 098 inimest. Suurim konkurent, kellega ta esikoha pärast maadles ja vahepeal alla jäi, oli Rootsi lipu all võistelnud Enkhsaruul Enkhsaikhan, kes kogus 32 865 häält.

Mõni päev tagasi avaldas Lünekund, et kogu hääletuse periood on talle olnud vaimselt üks raskemaid aegu. "Stressitase on olnud kogu aeg väga kõrge, olen pidevalt teinud põhitöö kõrvalt tööd häälte nimel ja info levitamiseks."

Fjällraven Polari rahvahääletus algas 15. novembril ja lõppes täna kella 11st. Võitjad kohtuvad polaarretkel aprillis.

Viimati, 2016. aastal pääses polaarmatkale Ketter Michelle, aasta enne seda pealinlane Hans Markus Antson. Lünekund kandideerib piirkonnas, kuhu kuuluvad Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi. Regioone on võistlusel kümme, retkele pääseb igast üks soovija.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles