Kalurite lahelt päästmisele kulus kõvasti ressurssi

Operatiivteenistused reageerisid jääpangale lõksu jäänud kalastajate juhtumile täie tõsidusega. Mõnegi õngitseja arvates polnud olukord aga kuigi ohtlik.

FOTO: Kristo Niglas

Terve armee tormas autode, paatide ja lennukiga kolma­päeval Pärnu lahele kalastajaid päästma. Rahumeelsed õngitsejad võtsid samal ajal kalaleminekusse investeeritud teisest jõulupühast viimast ja tegid viimaseid tirgutõmbeid.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

“Tõsi ta on, et ressurssi oli kaasatud üksjagu,” tõdes politsei- ja piirivalveameti (PPA) merevalvekeskuse juht Ivar Treffner.

Häirekeskus sai kolmapäeval kell 12.46 teate, et Audru osavallas Valgerannas on inimesed jääpangale lõksu jäänud. Kalamehi kandnud jääpank asus rannast umbes kahe kilomeetri kaugusel. Kellegi elu polnud ohus, kuid omal jõul ei pääsenud inimesed kaldale.

Mõni lehelugeja arvas pärast operatsiooni, et jääle minnes teadlikult end ohtu panevatelt inimestelt peaks nende päästmisele kulunud maksumaksja raha sisse nõudma. PPA-l ega päästeametil pole aga tavaks päästetööde otseseid ega kaudseid kulusid kokku lüüa.

Tagasi üles