Sisukord
Uudised
Paberleht

Kalurite lahelt päästmisele kulus kõvasti ressurssi

2 min lugemist
Operatiivteenistused reageerisid jääpangale lõksu jäänud kalastajate juhtumile täie tõsidusega. Mõnegi õngitseja arvates polnud olukord aga kuigi ohtlik. FOTO: Kristo Niglas

Terve armee tormas autode, paatide ja lennukiga kolma­päeval Pärnu lahele kalastajaid päästma. Rahumeelsed õngitsejad võtsid samal ajal kalaleminekusse investeeritud teisest jõulupühast viimast ja tegid viimaseid tirgutõmbeid.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Tõsi ta on, et ressurssi oli kaasatud üksjagu,” tõdes politsei- ja piirivalveameti (PPA) merevalvekeskuse juht Ivar Treffner.

Häirekeskus sai kolmapäeval kell 12.46 teate, et Audru osavallas Valgerannas on inimesed jääpangale lõksu jäänud. Kalamehi kandnud jääpank asus rannast umbes kahe kilomeetri kaugusel. Kellegi elu polnud ohus, kuid omal jõul ei pääsenud inimesed kaldale.

Mõni lehelugeja arvas pärast operatsiooni, et jääle minnes teadlikult end ohtu panevatelt inimestelt peaks nende päästmisele kulunud maksumaksja raha sisse nõudma. PPA-l ega päästeametil pole aga tavaks päästetööde otseseid ega kaudseid kulusid kokku lüüa.

28.12.2018 03.01.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto