Hirvela majade kasutuslubade kallale ei minda

Jaanuari algul valla, päästeameti ning tarbijakaitse ja tehnilise järelevalveameti koosolekul otsustati, et kui ühistud aktiivselt majade parandamise nimel töö­tavad, ei ­rakendata praegu muid meetmeid.

FOTO: Mailiis Ollino

Kui kirjutasime aasta lõpus Tori valla Hirvela majade saatusest, oli veel lahtine, kuidas vallavalitsus ja päästeamet probleemide lahendamisele lähenevad. Arutlusel oli suisa 11 maja kasutusloa tühistamine.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tunamullune Hirvela 8 põleng paljastas ehituslikud puudused, mis on omased kõigile sama projekti järgi rajatud 12 majale. Näiteks puuduvad luugid katusele pääsuks ja kipsplaadikihid nii seintest kui lagedest. Vald on lasknud asja hinnata ja puudujääkide klaarimiseks vajaminev summa võib küündida 100 000 euro kanti ühe hoone kohta.

Jaanuari algul istusid koos päästeameti, vallavalitsuse ning tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve ameti esindajad ning otsustasid, et riigiametite esindajad taanduvad ja protsessi jääb juhtima Tori vald. Omavalitsus suhtleb ühistute ja omanikega, selgitab välja nende seisukohad ja selle, mida on ­juba tehtud, ning annab ülejäänud asutustele ülevaate.

Tagasi üles