Talihooldeks kulub tänavu tunduvalt rohkem raha

Pärnu Postimees
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eelmise aasta jaanuaris maksis Pärnu linnavalitsus tänavate talvise hoolduse eest 106 000, tänavu 309 000 eurot.
Eelmise aasta jaanuaris maksis Pärnu linnavalitsus tänavate talvise hoolduse eest 106 000, tänavu 309 000 eurot. Foto: Urmas Luik

Pärnu linnavalitsusel on selle aasta jaanuaris kulunud teede ja tänavate hooldamiseks märkimisväärselt enam raha kui mullu.

Pärnu linna bussiliiklusega tänavaid hooldab AS TREV-2 Grupp. Eelmise aasta jaanuaris maksis linnavalitsus tänavate talvise hoolduse eest 106 000, tänavu 309 000 eurot. Parkide hooldajatele makstakse iga kuu sama summa ja nende arveid ei saa mullustega võrrelda.

Paikuse osavallas teevad lumetõrjet OÜ Tamu, OÜ MKM Infra ja AS TREF Nord. Eelmisel aastal maksti neile jaanuarikuiste tööde eest 10 032, tänavu 22 293 eurot.

Audru osavallas teeb talvist teehooldust 11 teenusepakkujat. 2018. aasta jaanuaris maksis linnavalitsus talvise teehoolduse eest 9469 eurot, selle aasta jaanuari arved pole kõik veel saabunud.

Tõstamaa osavallas on kolm talvist teehooldajat: FIE Rainer Rand, OÜ Manitec ja OÜ Servekol. Eelmise aasta jaanuaris kulus lumelükkamiseks ja libedustõrjeks 3235, tänavu jaanuaris 12 326 eurot.

“Lumerohkele talvele ja pidevalt muutuvatele ilmastikuoludele vaatamata püüab linnavalitsus anda endast parima, et inimesed normaalselt liikuda saaksid. Mõistame, et ootused on suured, paraku on igal asjal oma hind,” nentis abilinnapea Siim Suursild.

Taristu- ja ehitusteenistuse Tõstamaa projektijuhi Alo Tomsoni sõnutsi alustatakse öösel sadanud lume lükkamist kella viie paiku hommikul. Esmalt lükatakse puhtaks aleviku kõnniteed, et vältida lume kinnitallamist ja jää teket. Kõik lumelükkajad on kohalikud mehed, kes tunnevad hästi kohalikke olusid. Üks lumelükkamise ring kestab sõltuvalt piirkonnast 6–13 tundi.

“Kiidan lükkajaid, kes saju korral on alati kiirelt reageerinud ja kodukandi teede eest ilusasti hoolt kandnud,” lausus Tomson. Töömehi kiitsid teisedki linnaametnikud, kes nendega iga päev suhtlevad.

Märksõnad

Tagasi üles