E, 2.10.2023

Galerii: kandidaadid debateerisid Sütevakas täismajale

Laura Vadam
, reporter
Facebook
Comments
Kuue erakonna kandidaadid arutlesid Sütevaka humanitaargümnaasiumis hariduse, välis- ja kaitsepoliitika ning majanduspoliitika teemade üle.
Kuue erakonna kandidaadid arutlesid Sütevaka humanitaargümnaasiumis hariduse, välis- ja kaitsepoliitika ning majanduspoliitika teemade üle. Foto: Mailiis Ollino

Räägitakse, et Eestil läheb paremini kui kunagi varem. Ent kas kõik ühiskonna liikmed, sealhulgas noored, kelle häält tuhanded kandidaadid lubadustega püüavad, tajuvad seda? Täna Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumis valimisdebatil arutlesid puupüsti rahvast täis saalis kuue erakonna esinumbrid ja liikmed haridus-, teadus-, välis-, majandus- ja kaitsepoliitika ja energeetika üle, püüdes saada kontakti noorema kohaliku valijaga. Kui Euroopa Liidu ja Brexiti teemad kuulajais tugevaid emotsioone ei tekitanud, siis haridusteemalist debatiosa kuulati kõrvad kikkis.

Reformierakonna kandidaat ja riigikogu liige Toomas Kivimägi tõdes väitluse esimestel minutitel, et poliitika saab tugevamaks just siis, kui noored on selle tegemisse kaasatud. “Poliitika ei ole katk, mida ei tohiks puutuda ega millest noortele rääkida,” leidis ta.

Niisamuti tõi noorte rolli valmisdiskussioonis välja Isamaa kandidaat ja riigikogu liige Andres Metsoja, kelle arvates on tuleviku Eesti just noore põlvkonna nägu. “Noorsugu on alati see, kes on natuke mässumeelne. Kui seda poleks, ei tea, milliseks maailm muutuks,” mõtiskles ta.

Sestap küsisid kooli abituriendid ja debati juhid Hans Markus Kalmer ja Karl-Enrik Kriis külalistelt, milline on erakondade hariduspoliitika suund. Nii mõnigi mõte kattus, mistõttu märkis Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esindaja Alar Laneman: “Ma ei saa üldse aru, miks EKRE on teistega vastuollu läinud.”

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles