Tuletõrjeselts pälvis tervisedendaja tunnustuse

Pärnu-Jaagupi tuletõrjeseltsi liikmed ja kultuuri- ja spordipargi projekti eestvedajad Madis Koit (vasakul) ja Andro Oviir.

FOTO: Annika Haas

Sotsiaalministeerium tänas läinud aasta tegusamaid tervisedendajaid, Pärnumaalt pälvis tunnustuse Pärnu-Jaagupi tuletõrjeselts.

Pärnu- Jaagupi tuletõrjeseltsi eestvõttel ja kohaliku omavalitsuse toel rajati Leader-programmi raames Pärnu-Jaagupi alevisse kultuuri- ja spordipark, mis pakub tegevust nii noortele kui vanadele kogukonnaliikmtele, samuti väljastpoolt huvilistele.

Tuletõrjeseltsi esitas terviseedendaja kandidaadiks Pärnumaa omavalitsuste Liit. “Selts on panustanud hindamatult palju oma vaba aega tervisepargi valmimisse, ilma selle eest tasu saamata. Selline kogukondlik initsiatiiv, kus kogukonna turvalisuse eest seisjad, vabatahtlikud päästjad edendavad ka rahva tervist, on märkimisväärne ja terviseedendaja tiitli vääriline,” seisis põhjenduses.

Tervisepargis korrastati vanad suusarajad, ehitati rahvavahelistele nõuetele vastav kettagolfirada, välijõusaal, seikluspark ja betoonist lauatenniselauad. Projekti omafinantseeringu tasus Põhja-Pärnumaa vald.

“Meil on väga hea meel, et meid on märgatud ja sellise projekti teostus läheb korda laiemalt,” ütles Pärnu-Jaagupi tuletõrjeseltsi liige ja üks projekti vedajatest Andro Oviir. 

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut sõnas tänasel pidulikul tunnustusüritusel, et kogukondlikud tervisedendajad on väga head tööd teinud, aidates igas Eesti nurgas väärtustada tervise hoidmist. „Tervisedendajad, keda täna tunnustame, on ammendamatu energiaga spordientusiastid, kes innustavad liikuma,” kinnitas minister. “Nad on suure südamega inimesed, tänu kellele saavad tuge abivajajad, keda ennast või kelle lähedast on tabanud raske haigus. Nad on lasteaednikud ja noorsootöötajad, kes õpetavad meie lapsi oma elu suunama ja juhtima. Nad on politseinikud ja pritsimehed –  terved meeskonnad, kes loovad meie ümber iga päev tervist toetavat keskkonda.“

Sotsiaalministeerium on tervisedendajaid tunnustanud 2012. aastast. Eesmärk on tõsta esile rahvatervise edendamisse panustanud inimesi ja organisatsioone igast maakonnast. 

Tagasi üles