Õpilased soovivad minna unistuste ekskursioonile

Karl Hütt
, reporter
Copy
Õpilased soovivad unistuste ekskursioonil sõita Narva, Kihnu ja Keilasse.
Õpilased soovivad unistuste ekskursioonil sõita Narva, Kihnu ja Keilasse. Foto: Karoliine Aus

Klassiekskursioonide konkurss “Meie reis” kutsub õpilasi looma unistuste väljasõitu, võistlusel osaleb mitu Pärnumaa kooligi.

Näiteks Kilingi-Nõmme gümnaasiumi 7.a klass soovib unistuste õppekäigul minna tutvuma Narva linnaga. “Me oleme hästi kursis eluga Läti piiri ääres, kuid tahame näha Eesti idapiiri,” põhjendavad noored. 2.b klass tahab külastada Keila linna sõprusklassi ja vaadata, kuidas sealses koolis õppetöö toimub. Paikuse põhikooli õpilased tahaksid aga hoopiski Kihnu saart ratastel avastama minna, matkata ja proovida kohalikust toorainest valmistatud toitu.

Swedbanki rahaasjade teabekeskus algatatud konkursi peaeesmärk on edendada kooliõpilaste rahatarkust ja anda neile praktiline kogemus eelarve planeerimises, meeskonnana töötamises ja projekti koostamises. “Korraldasime sama konkursi kaks aastat tagasi ja koolide huvi oli väga suur. Saime üle poolesaja põneva projekti ja nägime, et noored tahavad klassiekskursioonide planeerimisel kaasa lüüa,” avaldas rahaasjade teabekeskuse juht Kati Voomets. Ta lisas, et rõõm oli näha, kui loovaid ja kuluefektiivseid reise kokku pandi. 

Konkursil hinnatakse eelkõige õppekäigu terviklikkust ja selle õpiväljundeid. Oluline on eelarves püsida ning otsida leidlikke ja loovaid lahendusi.

Projekte hindab žürii, kes igas kooliastmes (1.–3., 4.–6., 7.–9. ja 10.–12. klass) selgitab välja kõige terviklikuma projekti. Peaauhinnad on parimate reiside eest tasumine, publiku lemmikule paneb auhinna välja Eesti Rahva Muuseum.

Publiku lemmikut saab valida projekti koduleheküljel täna südaööni.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles