Koolilapsed võõpavad rannapinkidele lepatriinud

Kristo Niglas
, Reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Punased rannapingid on saanud nüüdseks kollase kuue ja peagi kaunistavad neid õpilaste maalitud lepatriinud.
Punased rannapingid on saanud nüüdseks kollase kuue ja peagi kaunistavad neid õpilaste maalitud lepatriinud. Foto: Lilli Tölp

Pärnu kunstikooli eestvedamisel värvib esmaspäeval Pärnu linna koolide 150 last rannas pinkidele lepatriinusid.

Kaua aega punased rannapingid on nüüdseks saanud kollase kuue. Esmaspäeva pärastlõunal kaunistavad koolilapsed need lepatriinudega. “Sellise lahke pakkumise tegi meile linnaaednik Anu Nurmesalu, kes leidis, et meie rannapinke võiks kuidagi ilmestada,” ütles ürituse korraldaja, kunstikooli direktor Kristel Kallau. Värvimisele läheb umbes 50 istet.

Peale kunstikooli laste löövad ehtimises kaasa Kuninga tänava põhikooli, Vanalinna põhikooli ja Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilased. Praeguste andmete järgi osaleb kirilinnu maalimises kuni 150 õpilast. “Sütevaka noored aitavad seda üritust korraldada. Kuna osaleb 120 põhikooliealist last, siis tuleb nendega vahepeal mängida, kuni värv kuivab,” selgitas Kallau.

Korraldaja märkis, et kui ilm kisub väga hulluks, lükkub värvimine nädala võrra edasi.

Tagasi üles