Tuleohutu elektriliini hind oli 30 hektarit metsa
Droonikaadrid metsapõlengu ulatusest

Oissaaret läbib paljasjuhtmeline keskpingeliin. Kohas, kust tulekahju alguse sai, oli kustutamisel osalenud külaelaniku Ivo Arumäe sõnutsi traatidel lühisekoht silmaga näha. Nüüdseks on liin paigatud.

FOTO: Mailiis Ollino

Saarde valla Oissaare küla metsapõleng sai esialgsetel andmetel alguse elektriliinidest. Ligemale 30hektarilise ala täielikule kustutamisele kulus pea neli ja pool päeva. Külaelanike mure ja hirm aga püsib: traadid olevat vanad ja veninud, suurema tuule korral lendab sädemeid nelja ilmakaarde.

Artikkel kuulatav Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Ülemöödunud pühapäeval toimunud põleng Saarde vallas jäi kahe küla, Oissaare ja Kanaküla piirimaile. Mõlemat läbib paljasjuhtmeline keskpingeliin. 2017. aastal vahetati mastid välja uute vastu, kuid juhtmed on endiselt paljad ehk tuule käes loperdavad pinge all isolatsioonita traadid.

Ümberkaudsed elanikud on sealsete liinide seisukorra ja olemuse pärast südant valutanud tegelikult juba aastaid. Elektrifirma tähelepanugi on probleemile juhitud. Paarikümne elanikuga Oissaarest mõne kilomeetri kaugusele jääva Reinse küla elanik Ülo Vahul teab rääkida, et see oli sealkandis juba kolmas põleng, mis alguse saanud traatide alt. Aastaid tagasi pandi elektrifirmale ette tuua koorem liiva ja muuta vähemalt sealne lahklülitialune maapind tuleohutuks. Seda ei ole tehtud.

Tagasi üles