iDeal kampaania

Galerii: linnapea avas papa Jannsenile ja Lydia Koidulale pühendatud pingid

Pärnu linnapea Romek Kosenkranius avas Johann Voldemar Jannseni 200. sünniaastapäeva pidustustel Lastepargis kuulsale kirjamehele ja tema tütrele Lydia Koidulale pühendatud pingid.

Pärnus on seni nimeline ise paigaldatud Neeme Järvi, Valter Ojakääru, Arbo Valdma, Naima ja Arnold Ebroki, Elisabeth Aspe, Armas Kuldsepa, kõigi vanavanemate, Eesti Vabariigi ja Pärnu linna elanike austuseks. Enamik nimelisi istmeid paikneb Lastepargis, koolijuhile ja avaliku elu tegelasele Kuldsepale pühendatud pink Nikolai tänaval Vanalinna põhikooli ees ning kirjanik Aspe pink Sauga jõe kaldal, Haapsalu maantee ja Emajõe tänava ristumiskoha läheduses.

Nimelise pargipingiga avaldatakse austust Pärnuga seotud olulistele isikutele ja nende saavutustele. Tänamisel ja tunnustamisel on kodu- ja kultuurilooline tähenduski. Peale isikute võib pingiga austada mõnda olulist sündmust, tunnustada kollektiivi, organisatsiooni, tegevust või paigaldada pink millegi või kellegi mälestuseks.

Pärnu linnavalitsuses välja töötatud nimeliste pargipinkide paigaldamise korra kohaselt on uute nimeliste istmete asukohana eelistatud Lastepark, Vaasa park ja Ringi tänava äärne, kuid paigaldamist võib taotleda mujalegi linnamaal.

Pühendusega pink peab välisilme poolest kohta sobima, harmoneeruma varem lähikonda paigaldatute kujundusega ja olema varustatud ilmastikukindla infotahvliga.

Selle paigaldamist korraldab linnavalitsuse linnavara- ja heakorrateenistus, pingi ja selle rajamise eest tasub taotleja.

Tagasi üles