E, 27.03.2023

Galerii: saarte koolide pärimuskultuuripäevad tõid Kihnu osalejatele lähemale

Silvia Paluoja
, reporter
Galerii: saarte koolide pärimuskultuuripäevad tõid Kihnu osalejatele lähemale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kuraselt poole kilomeetri kaugusele Kihnu rahvamajani läksid saarte koolide kuuendatel pärimuskultuuripäevadel osalejad pikas rongkäigus, mille peas lehvisid Kihnu valla ja pärimuskultuuripäevade lipp.

Liivi lahe suurimale püsiasustusega väikesaarele sõitsid suurüritusel osalema Ruhnu, Prangli, Vormsi, Muhu ja Pakri saare, Saare- ja Hiiumaa ning Kuramaalt Kolka muusikakooli esindused.

Avaõhtul reedel toimus rahvamajas Kihnu pärimuskooli õpilaste kontsert ja laupäeva õhtul suur ühiskontsert koos legendaarse Kihnu Virvega.

Pärimuskultuuripäevade teine päev kulus Kihnu traditsioonilist käsitööd, laule, tantse ja rahvamänge ning kalastust tutvustavates töötubades, millest lapsed õhinal osa võtsid. Kihnu kooli õpilased Joanna Kott ja Kärolin Lamend korraldasid muuseumitunnis kuuldu põhjal “Me armastame Eestit”-stiilis mälumängu. Küsimused olid Kihnu kohta ja kes oli näiteks meelde jätnud, mis on kivilaev, see sai õige vastusega sammu edasi.

“Esimest korda olid pärimuskultuuri päevad Kihnus 2012. aastal sajakonna lapsega, aga nüüd, ringiga tagasi, on see osalejate arvult poole suuremaks paisunud,” rääkis Kihnu kooli õpetaja Hilma Kerbak. “Enne oli Saaremaalt üks kool, nüüd kolm, ja Pakri on tulnud meie ringi kahe lapsega – hästi uhke ju.”

UNESCO vaimse ja suulise pärandi maailmanimekirja kantud Kihnus oli pärimuskultuuripäevade ettevalmistamise ja korraldamisega seotud kogu koolipere. Direktor Jaan Urvet ütles, et ettevalmistused algasid juba septembris ning eelarvet koostades otsustati õpilased ja nende juhendajad majutada turimsitaludesse, sest areng on klassipõrandal magamisest moodsamaks jõudnud Kihnuski.

Järgmised Eesti saarte koolide pärimuskultuuripäevad toimuvad 2020. aastal Pranglil ja läbiv teema on pärimuslikud rahvamängud.

Märksõnad
Tagasi üles