Kultuuriminister Tõnis Lukas: Muinsuskaitsevöönd pole puutumatu

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kultuuriminister Tõnis Lukas toetab Läänemere kunstisadama ideed, ent manitseb selle eelarvet taltsutama.
Kultuuriminister Tõnis Lukas toetab Läänemere kunstisadama ideed, ent manitseb selle eelarvet taltsutama. Foto: Urmas Luik

Kultuuriminister Tõnis Lukasel oli Pärnus tihe tööpäev. Jutuajamised linnapea, abilinnapeade ja muinsuskaitse­inimestega. Oma silmaga kultuuriobjektide ülevaatamine. Õhtul, enne kohtumist Pärnu isamaalastest erakonnakaaslastega, leidis linnapea Romek Kosenkraniusega peamiselt investeeringutest ja muinsuskaitsealast rääkinud minister aega, et vastata Pärnu Postimehe küsimustele. Ühised aastad vanas Pälsoni ühiselamus lubasid vestelda sinavormis.

Kuidas sina, Tõnis, teadupoolest korralik inimene, sattusid sellesse valitsusse? Tartu kutsehariduskeskuses oli ju ometi ees ilmatu tööpõld.

Iseenesest õige küsimus. Vahepeal olin kuus aastat harjunud, et inimesed ütlevad tere ja naeratavad, et olen lugupeetud inimene. See on nüüd selgelt muutunud. (Ohkab). Energiat jäi Tartus üle, tundsin, et laiem ühiskondlik profiil oli unarusse jäänud. Seega, kui kutsuti, siis tulin.

Selle koalitsiooni taga on proportsionaalselt kõige rohkem valijaid ja kõik valijad on sobivad. Kui viide on näiteks EKRE-le (Eesti Konservatiivne Rahvaerakond), siis toona, kui EKREt ei ­olnud, valisid need valijad kedagi teist. Siis sobis, kui nad vali- sid Reformierakonda, Isamaad või Keskerakonda. Praegu valiti EKREt, ju see on kellegi tegemata töö. Riigil peab valitsus olema ja see pole varasematest kehvem. Eestil on selle aja valitsus.

Tagasi üles