Naudingufestivali Tunne piletitulust toetatakse aktiivseid Pärnumaa noori

Pärnus tuntud bänd Steps to Synapse lõpetab naudingufestivali.

FOTO: Karoliine Aus

Järgmisel laupäeval toimub Pärnus Ammende villa aias kohalike noorte korraldatud esimene naudingufestival Tunne, kus lavale astuvad muusikud, tantsijad, luuletajad ja nii mõnegi muu kunstiliigi viljelejad.

“Festival, mille nimi tekitab nii mõneski küsimusi, on kultuurisündmus, mille korraldajate eesmärk on külastajates muusikute, tantsijate, luuletajate abiga ja kunsti abil luua häid tundeid ja emotsioone,” selgitas festivali peakorraldaja Karoliine Aus.

Ürituse soojendus algab juba veidi pärast keskpäeva lastehommikuga, mida juhivad Endla noortestuudio näitlejad. Samal ajal saavad vanemad päeva alustada hommikuvõimlemisega personaaltreener Laura Siimensoni juhendamisel.

“Festivalil esineb paljudele tundmatuid, kuid me tahamegi just neile, kes veel üle Eesti kuulsad ei ole, võimaluse anda,” põhjendas Aus esinejate valikut.

Festivalipäeva avavad pealelõunal Pärnu ühisgümnaasiumi lauljad, veel esinevad Laine Mägi tantsukooli tantsijai, kuuleb Kuuvarjutajaid, Läti superstaari Rihards Bērziņšit, Von Dorpatit, Kätlin ja Mirjam Kitse, Multifunki, Steps to Synapse'i.

Veidi tavapäratuks teevad esinejate nimekirja motivatsioonikõnelejad. “Soovime, et festivalikülastajad lahkuksid päeva lõpus vähemalt ühe uue teadmisega,” rääkis Aus.

Errit Kuldkepp jagab teadmisi, kuidas olla õnnelik, Siimenson räägib, miks peaks tervislikult elama, ja Pilleriin Teras tutvustab maagilist peamassaaži.

Piletitulu eest annab MTÜ Tunne 15. novembril välja noore hakkaja stipendiumi, mille pälvivad Pärnumaa noored, kes on aktiivsed, teistele eeskujuks ja maakonnas midagi vinget korda saatnud.

Tagasi üles
Back