Sisukord
Uudised
Paberleht

Galerii: Lõpe Agro saatis kombainid talinisu lõikama

2 min lugemist
Lõpe Agro alustas üleeile viljavõttu 95 hektari suurusel talinisu “Ramiro” põllul. FOTO: Mailiis Ollino

Lõikuskuu koputab uksele ja küpsevad viljad tõotavad kasvatajale enneolematult suurt saaki, kui taevataat vihmakraane kauaks lahti ei unusta. Üleeile kuival ja päikselisel päeval alustas Pärnumaa üks tugevamaid osaühinguid Lõpe Agro viljavõttu ning saatis kombainerid Jüri Senteri ja Tjorven Veepalu oma põllulaevadega 95 hektari suurusele Paluküla põllule lõikama talinisu “Ramiro”. Väga varane ja hea saagikusega toidunisu andis esimesi punkritäisi arvestades hektarilt keskeltläbi kaheksa tonni teri

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Viljalõikuse proovi tegime eelmisel kolmapäeval, aga tera ei olnud küps ning niiskus jäi 25 ja 30 protsendi vahele, võtsime hoo maha ja alustasime uuesti esmaspäeval, kui niiskus oli 15 protsendi peal. Varumispunktid võtavad vilja vastu juba 14 peal, see tähendab, et kuivatil on väiksem koormus, vili jookseb kiiremini läbi ja saame seda kiiremini realiseerida,” kommenteeris OÜ Lõpe Agro kogenud taimekasvatusjuht Vello Simmulmann sellesuvise põhitöö algust.

​Talinisu on Lõpe Agrol 444 hektaril, järge ootavat rukist kasvab 207 hektaril. Taliviljad võetud, ootavad koristuskonveieril suvinisu, oder, uba, raps ning tööpõld ulatub Lääneranna vallast Pärnu linna põldudeni Kihlepa, Tõhela ja Ahaste külas.

30.07.2019 01.08.2019
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto