R, 27.05.2022

Galerii: Lõpe Agro saatis kombainid talinisu lõikama

Silvia Paluoja
, reporter
Galerii: Lõpe Agro saatis kombainid talinisu lõikama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 3
Lõpe Agro alustas üleeile viljavõttu 95 hektari suurusel talinisu “Ramiro” põllul.
Lõpe Agro alustas üleeile viljavõttu 95 hektari suurusel talinisu “Ramiro” põllul. Foto: Mailiis Ollino

Lõikuskuu koputab uksele ja küpsevad viljad tõotavad kasvatajale enneolematult suurt saaki, kui taevataat vihmakraane kauaks lahti ei unusta. Üleeile kuival ja päikselisel päeval alustas Pärnumaa üks tugevamaid osaühinguid Lõpe Agro viljavõttu ning saatis kombainerid Jüri Senteri ja Tjorven Veepalu oma põllulaevadega 95 hektari suurusele Paluküla põllule lõikama talinisu “Ramiro”. Väga varane ja hea saagikusega toidunisu andis esimesi punkritäisi arvestades hektarilt keskeltläbi kaheksa tonni teri

“Viljalõikuse proovi tegime eelmisel kolmapäeval, aga tera ei olnud küps ning niiskus jäi 25 ja 30 protsendi vahele, võtsime hoo maha ja alustasime uuesti esmaspäeval, kui niiskus oli 15 protsendi peal. Varumispunktid võtavad vilja vastu juba 14 peal, see tähendab, et kuivatil on väiksem koormus, vili jookseb kiiremini läbi ja saame seda kiiremini realiseerida,” kommenteeris OÜ Lõpe Agro kogenud taimekasvatusjuht Vello Simmulmann sellesuvise põhitöö algust.

​Talinisu on Lõpe Agrol 444 hektaril, järge ootavat rukist kasvab 207 hektaril. Taliviljad võetud, ootavad koristuskonveieril suvinisu, oder, uba, raps ning tööpõld ulatub Lääneranna vallast Pärnu linna põldudeni Kihlepa, Tõhela ja Ahaste külas.

Märksõnad
Tagasi üles