T, 29.11.2022

Galerii: Wabadus peatus Pulli rongijaamas

Kalev Vilgats
, Pärnu Postimehe arvamustoimetaja
Galerii: Wabadus peatus Pulli rongijaamas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Soomusrongi Wabadus ja selles olevat näitust saab näha Pärnus Papiniidu jaamas.
Soomusrongi Wabadus ja selles olevat näitust saab näha Pärnus Papiniidu jaamas. Foto: Mailiis Ollino

Homme jõuab Pärnu Papi­niidu jaama soomusrongi nr 7 Wabadus koopia ja jääb suvepealinna kuu lõpuni. Eile peatus rong Pulli jaamas.

Vabadussõda ja soomusronge tutvustava ning põnevaid lugusid jutustava laiarööpmelise soomusrongi nr 7 Wabadus ehitas ja sisustas Eesti sõjamuuseum koostöös riigikantselei “EV 100” programmi ja teiste partneritega. Rongiülem Siim Õismaa sõjamuuseumist ütles, et siiani on rongi ja näitust külastanud umbes 65 000 inimest. Erakordselt suur huvi valitses Lätis Võnnus, kuhu tehti kõrvalepõige Võnnu lahingu 100. aastapäeva tähistamiseks.

“Huvi on kõikjal olnud väga elav. Eestis on rongi vaatamas käinud paljudest rahvustest huvilised. Küll oleks tahtnud jäädvustada Vene sõjaväeatašee näoilmet, kui ta sattus vagunisse parjasti sel hetkel, kui dokumentaalfilmis oli juttu Pihkva vallutamisest,” rääkis Õismaa. “See nägu oli ikka päris hapu.”

Õismaa sõnutsi ongi soomus­rongi fenomen selles, et on jõutud paljudesse väiksematesse kohtadesse. Tallinnas on omaaegse ähvardava sõjamasina koopia seisnud vaid kolm päeva. Septembris peatutakse pealinnas pikemalt, kuid Eesti raudteedel liigutakse aasta lõpuni.

Märksõnad
Tagasi üles