T, 7.02.2023

Jõesuus selgub Pärnumaa parim turvalisuse tundja

Silvia Paluoja
, reporter
Jõesuus selgub Pärnumaa parim turvalisuse tundja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõesuus selgub parim turvalisuse tundja.
Jõesuus selgub parim turvalisuse tundja. Foto: Mailiis Ollino

Külainimeste teadmised pannakse tuleval laupäeval, 24. augustil proovile Jõesuu külas, kus toimub Pärnumaa Kodukandi ja Pärnu politsei koostöös küladevaheline siseturvalisuse võistlusmäng, millele osavõtjana on end kirja andnud 14 võistkonda.

Turvalise küla võistlusmängu projektijuht, Punase Risti Pärnumaa seltsi sekretär Hiie Lainela märkis, et kontrollpunkte on niisama palju kui võistkondi ja igas punktis tuleb täita praktiline või teoreetiline ülesanne. Võistlus avatakse kell 11 ja viis tundi hiljem on teada neljanda küladevahelise siseturvalisuse mängu võitja.

Kontrollpunktid on välja pannud näiteks politsei, häirekeskus, maantee- ja keskkonnaamet, naabrivalve, veepäästjad, Taali vabatahtlik komando, kohalikud jahimehed, Punane ja Roheline Rist, raudteeohutuse tagajad.

“Eesmärk on üks, et meie elu oleks turvalisem,” ütles Lainela.

Pärnumaa külade esimene siseturvalisuse mäng toimus 2016. aastal Soometsas ja sellest võttis osa 20 võistkonda, nende hulgas Tuhalaane esindus Viljandimaalt. Järgmine mõõduvõtt oli Uduveres ja eelmine Vahenurmes.

Koostöös paljude ametkondadega korraldatava mängu kogemust jagasid Pärnumaa Kodukandi esindajad üleriigilisel maapäeval heade ideede turul.

Märksõnad
Tagasi üles