E, 6.02.2023

Galerii: õpilased veensid ostlejaid tarbima õiglase kaubanduse tooteid

Galerii: õpilased veensid ostlejaid tarbima õiglase kaubanduse tooteid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilased tegid täna õhtupoolikul Delice’i toidupoes  õiglase kaubanduse nädala puhul teavitustööd ja suunasid inimesi eelistama fairtrade-märgisega tooteid.
Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilased tegid täna õhtupoolikul Delice’i toidupoes õiglase kaubanduse nädala puhul teavitustööd ja suunasid inimesi eelistama fairtrade-märgisega tooteid. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasiumi õpilased tegid täna õhtupoolikul Delice’i toidupoes õiglase kaubanduse nädala puhul teavitustööd ja suunasid inimesi eelistama fairtrade-märgisega tooteid.

Fairtrade ehk õiglase kaubanduse põhiprintsiip on, et maailma säästva arengu huvides peab mis tahes toote hind olema õiglases vastavuses tootmiskuludega. See tähendab, et toote madal hind ei tohi kujuneda keskkonna ja tööjõu väärkohtlemise arvelt.

“Tuhanded talunikud ja töölised kogu maailmas teevad kõvasti tööd, et pakkuda meile asju, mida armastame: olgu need hommikune tass kohvi, lõunane riis, magus banaan või õhtune tee,” selgitas MTÜ Mondo vastutustundliku tarbimise eestvedaja Kristina Mänd.

Märksõnad
Tagasi üles