Noortetöö tegijad püüavad üleriigilist tunnustust

Meelis Kalme
Copy
Pärnu noorte vabaajakeskus pürib aasta noortekeskuseks. Keskuse töötaja Triin Mäger (paremal) esitati aga aasta noorsootöötaja tiitlile.
Pärnu noorte vabaajakeskus pürib aasta noortekeskuseks. Keskuse töötaja Triin Mäger (paremal) esitati aga aasta noorsootöötaja tiitlile. Foto: Mailiis Ollino

Haridus- ja teadusministeeriumi teatel esitati noortevaldkonna tunnustuskonkursile tänavu 161 kandidaati, kelle hulgast valitakse välja parimad 12 kategoorias. Pärnumaa esindajaid on üheksa kokku seitsmes kategoorias.

 

Aasta noorsootöötajaks kandideerib maakonnast Pärnu noorte vabaajakeskuse töötaja Triin Mäger ja aasta huvikooliks Pärnu muusikakool. Noortekeskuste kategoorias on tiitlile esitatud Pärnu noorte vabaajakeskus ja aasta osaluskogu või õpilasesindusena Pärnu linna noortekogu.

Pärnu linn ja Kihnu vald pürivad aasta omavalitsuseks ja panustaja kategoorias on teiste hulgas märgitud Matsalu loodusfilmide festival. Pikaajalise panuse eest noortevaldkonda on esitatud Tahku Tare külakeskus ja Siiri Paasma, kes on Pärnu Kuninga tänava põhikooli asedirektor noorsootöö alal.

Haridus- ja teadusministri Mailis Repsi sõnutsi on rõõmustav näha, et noortega ja nende heaks töötavaid inimesi märgatakse aasta-aastalt üha rohkem.

Tunnustuskonkurss toimub 14. korda. Viimasel kolmel aastal on selle raames soodustatud koostööd kogukondades, pannes hindamisele pääsemise tingimuseks vähemalt kahe esitaja olemasolu.

Konkursi eesmärk on tõsta esile noorsootöösse panustanud ja valdkonda edendanud inimesi, organisatsioone, ettevõtteid ja algatusi.

Samamoodi varasemate aastatega esitati kõige rohkem kandidaate pikaajaliste panustajate kategoorias, kus nominente on 25.

Noortevaldkonna tegijaid tunnustatakse tuleva aasta 29. jaanuaril.

Tagasi üles