Sisukord
Uudised
Postimees

Täienes maakonnabussides tasuta sõitjate nimekiri

1 min lugemist
Uuendus hakkab kehtima 15. novembrist Pärnu maabussides. FOTO: Urmas Luik

Maanteeamet lisas Pärnu maakonnaliinide bussides tasuta sõiduõigusega sõitjate hulka osalise töövõimega isikud ja raske liikumispuudega isiku saatja.

Uuendus hakkab kehtima 15. novembrist Pärnu maabussides, sealhulgas Atko lähibussides 36, 39 ja 40. Pärnu linnabussides see lisasoodustus ei kehti.

MTÜ Pärnumaa Ühistranspordikeskuse juhataja Andrus Kärpuk seletas, et osaline töövõime kantakse bussikaardile Pärnu bussijaama piletikassas. Vanusega seotud prii sõiduõigus maabussis tekib isikustatud kaardile automaatselt. Bussikaardita tasuta sõites tuleb võtta bussijuhilt tasuta pilet, esitades talle soodustust tõendavad dokumendid.

Kuid Kärpuk toonitas, et liinibussides 36, 39 ja 40 on soovituslik kasutada bussikaarti. “Sest tegemist on linnaliini tüüpi bussidega, kus bussijuhil ei ole ajaliselt võimalik dokumente uurida ja nullpiletit väljastada,” ütles ta.

Puudega isiku saatjal ei pea olema bussikaarti ja ta ei pea esitama dokumente. “Tema tasuta sõiduõigust tõendab puudega isik ise,” sõnas Kärpuk.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto