E, 5.06.2023

Uusarendused laiendavad keskust ja loovad südalinnale värske ilme

Facebook Twitter
Comments 2
Droonifoto Aia tänava lõigule.
Droonifoto Aia tänava lõigule. Foto: Mailiis Ollino

Vaid mõne aastaga on suvepealinna süda saanud uue näo: valmis bussijaam, avati parkimismaja, ehitus käib raudteevalitsuse villa juures. Lähiajal on aga oodata veel ohtralt muudatusi: juba kevadel avatakse Aia tänava läbimurre ja järgnevate aastate jooksul kujuneb selle ümbrusest loodetavasti linnasüdame tuiksoon.

Nimelt muutub Pärnu linnaarhitekti Henri Eessalu seletuse kohaselt aina enam reaalsuseks juba aastaid tagasi kehtestatud kesklinna detailplaneering. Selles planeeringus on krundi täpsusega kavandatud, kuhu missugused hooned kerkima hakkavad. Samuti see, millised alad on ette nähtud transpordiks ehk paika on pandud lähituleviku liikumisteed jalakäijatele ja teistelegi liiklejatele.

Linnasüdame arengu üks verstaposte ongi Eessalu ütlust mööda läbimurde valmimine. “Selle tänava pikendamine kindlasti aitab kvartali arengule kaasa ja loob kesklinnas uued võimalused,” seletas ta. Esiteks vähendab see liikluskoormust Port Artur 2 ja Pärnu Keskuse vahelisel tänavalõigul (kus ühena lahendustest võidakse tulevikus autoliiklust mõningal määral piirata).

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles