Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Juhiloa taotlejaid ootavad ees muutused

2 min lugemist
Sõidueksami harjutuste sooritamisel pole uue korra järgi määratud võimalik katsete arv, kuid nõutud kolm harjutust tuleb sooritada kümne minuti jooksul. FOTO: Ants Liigus

Veebruarist muutuvad nii autokoolide pakutav õpe kui riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine. Uus süsteem arvestab rohkem liikluses toimuvat ja annab eksamineeritavale võimaluse õppimist senisest paremini plaanida.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Õpilastele, kes alustavad autokoolis õppimist veebruaris, kestab B-kategooria mootorsõidukijuhi algastme koolitus vähemalt neli nädalat. Õppur peab läbima 30 sõidu- ja 28 teooriatundi.

“Peamine muutus B-kategooria teooriaeksamil on kümne küsimuse lisandumine, uue korra järgi tuleb nüüd poole tunni jooksul vastata 40 küsimusele,” rääkis maanteeameti avalike suhete osakonna peaspetsialist Merike Villandberg.

Teooriaeksam jaguneb kaheks. 30 küsimust puudutavad endiselt liiklusreegleid ja -psühholoogiat ning sõidukeid. Eksida tohib  viis korda. Lisandub kümme liiklusohutuse küsimust, mis kirjeldavad olukordi, kus liikluses võib keegi viga saada või hukkuda. Nendele vastamisel võib teha ühe vea.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto