Juhiloa taotlejaid ootavad ees muutused

Sõidueksami harjutuste sooritamisel pole uue korra järgi määratud võimalik katsete arv, kuid nõutud kolm harjutust tuleb sooritada kümne minuti jooksul.

FOTO: Ants Liigus

Veebruarist muutuvad nii autokoolide pakutav õpe kui riiklike teooria- ja sõidueksamite vastuvõtmine. Uus süsteem arvestab rohkem liikluses toimuvat ja annab eksamineeritavale võimaluse õppimist senisest paremini plaanida.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Õpilastele, kes alustavad autokoolis õppimist veebruaris, kestab B-kategooria mootorsõidukijuhi algastme koolitus vähemalt neli nädalat. Õppur peab läbima 30 sõidu- ja 28 teooriatundi.

“Peamine muutus B-kategooria teooriaeksamil on kümne küsimuse lisandumine, uue korra järgi tuleb nüüd poole tunni jooksul vastata 40 küsimusele,” rääkis maanteeameti avalike suhete osakonna peaspetsialist Merike Villandberg.

Teooriaeksam jaguneb kaheks. 30 küsimust puudutavad endiselt liiklusreegleid ja -psühholoogiat ning sõidukeid. Eksida tohib  viis korda. Lisandub kümme liiklusohutuse küsimust, mis kirjeldavad olukordi, kus liikluses võib keegi viga saada või hukkuda. Nendele vastamisel võib teha ühe vea.

Tagasi üles
Back