Sisukord
Uudised
Postimees

Talvisel aialinnuvaatlusel näitas end vähem tiivulisi kui mullu

1 min lugemist
Hallvaresed mahtusid talvisel aialinnuvaatlusel arvukuselt esiviisikusse. FOTO: Karl Adami

Nädalavahetusel talvisel aialinnuvaatlusel nägid osalejad esialgsetel andmetel üle 22 000 linnu vähemalt 60 liigist.

Täna hommikuks oli oma andmed ornitoloogiaühingule edastanud 1200 linnusõpra, kes tegid vaatlusi 700 paigas kogu Eestis. Kõige arvukamaks liigiks osutus taas rasvatihane, kes moodustas viiendiku vaadeldud lindude koguarvust. Esiviisikusse mahtusid veel põldvarblane, siisike, rohevint ja hallvares. Tavapärasest rohkem kohati hallrästaid, samuti leiti üks haruldane talvituja – mustpea-põõsalind.

“Vaatlustulemusi mõjutas tänavu selgelt talveilma puudumine,” lausus aialinnuvaatluse koordinaator Aarne Tuule. “Vaatluskohas kohati keskmiselt 28 lindu, mis on kümne võrra vähem kui mullu pakasega. Paljud linnusõbrad ei ole lindude toitmisega alustanud ja selleks ei ole praeguste ilmadega vajadust. Linnud leiavad looduslikku toitu kõikjalt ja nende energiavajadus on madalam kui külmal talvel.”

Ornitoloogiaühing ootab vaatlustulemusi 2. veebruarini. Andmed saab sisestada lehel ornitoloogiaühingu kodulehel või saata tavapostiga. Oodatud on andmed nendestki vaatluspaikadest, kus tunni aja jooksul ei kohatud ühtegi lindu. Lõpliku kokkuvõtte talvisest aialinnuvaatlusest avaldab ühing veebruaris.

Seotud lood
21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto