iDeal kampaania

Annetuskampaaniaga koguti vastsündinute heaks tuhandeid eurosid

Enneaegsed ja väikese sünnikaaluga lapsed ei pruugi hoida kehatemperatuuri, seetõttu vajavad nad soojendussüsteemi.

FOTO: Ove Maidla

Sel nädalal annab Selver Eesti 16 haigla laste- või sünnitusosakonnale heategevuskampaaniaga “Koos on kergem” kogutud 105 400 eurot toetusraha üle. Pärnu haigla abiks kogunes kolmes kohalikus ketikaupluses 3300 eurot.

Pärnu haigla plaanib annetussummat kasutada vastsündinutele uute soojendussüsteemide soetamisel.

“Enneaegseid ja väikese sünnikaaluga lapsi ohustab jahtumine, kuna nad ei pruugi hoida kehatemperatuuri,” rääkis Pärnu haigla ülemämmaemand Jelena Laanemets. “Sellest tulenevalt vajavad need beebid soojendusvoodit, mis aitab hoida vastsündinu kehatemperatuuri vajalikus vahemikus.”

Üks süsteem maksab 2700 eurot, kohalik haigla plaanib selliseid soetada kaks, lisades puudujääva summa.

Pärnu haiglal on kavas soetada kaks enneaegsete vastsündinute soojendussüsteemi, ostu rahastades on abiks heategevuskampaaniaga kogutu.

FOTO: Pärnu haigla

17. aastat järjest toimuva kampaaniaga kogusid Selveri kauplused kõikjal Eestis raha oma maakonna haigla laste- või sünnitusosakonnale. Kliendid said kodukoha haiglat toetada iga poeskäiguga, ostes šokolaade, helkureid, kasutades SelveEkspressi annetuskoodi või pannes sularaha annetuskastidesse ja kassades asuvatesse topsidesse. Tänavu olid avatud toetusliinid, millele helistades sai abistada kas viie või kümne euroga.

“Selverile on aastaid olnud südameasi aidata nõrgemaid, panustades väikelastega seotud meditsiiniseadmete soetamisse. On suur au vedada üht Eesti vanimat heategevuskampaaniat, mis seisab selle ülla eesmärgi täitmise eest. Heade klientide, Selveri töötajate ja koostööpartneriteta poleks see toetussumma kokku tulnud. Täname kõiki oma panuse eest,” ütles Selveri juht Kristi Lomp.

Aastate jooksul on kogutud toetusi üle miljoni euro, mis on läinud haiglate vahel jagamisele. Saadud raha eest ostavad haigemajad seadmeid-vahendeid, mille järele suurim vajadus: voodipesust operatsioonilaudadeni.

Heategevuskampaaniaga kogutu antakse Pärnu haiglale pidulikult üle reedel.

Tagasi üles