Ministeeriumi asekantsler: Vägivalla vähendamiseks peame tihendama koostööd perearstidega

Kadrin Karner
Copy
Siseministeeriumi asekantsler Veiko Kommusaar rõhutab, et oluline on märgata vägivalla tundemärke enne, kui on hilja. 
Siseministeeriumi asekantsler Veiko Kommusaar rõhutab, et oluline on märgata vägivalla tundemärke enne, kui on hilja. Foto: Shutterstock

Vägivallaennetus on prioriteet nii politseile, prokuratuurile, tugikeskustele, sotsiaaltöötajatele, ohvriabile kui paljudele teistele. Nõnda kirjutab siseministeeriumi sisejulgeoleku-, korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Veiko Kommusaar ja lisab: “Soovime, et kõik perearstid kuuluksid koostööpartnerite nimekirja, sest enamjaolt pöördutakse perevägivallast tingitud murega esmalt just arsti poole.”

Kommusaar nõustub perearstide seltsi juhatuse liikme Karmen Jolleri tähelepanekuga, et perearstide ja perevägivalla ennetusega seotud kõigi osaliste koostöö peaks olema senisest parem. “Me peame rääkima sellest, kuidas võrgustikuna teha koostööd ja et perearst oleks osa spetsialistide ringist, aidates perevägivalla all kannatavat inimest,” sedastab ta.

Asekantsleri sõnutsi tuleb märgata vägivalla tundemärke enne, kui on hilja. Ta toonitab: “Nendega (vägivallaohvritega, toim) tuleb tegelda, sest tihti ei julge nad endalegi tunnistada olukorra tõsidust. Perearst peaks julgustama kannatanut abi saamiseks pöörduma politseisse või saama ohvri nõusse, et ta annab patsiendi väärkohtlemisest ise teada, või veenab teda psühholoogilist abi saama,” selgitab Kommusaar, kelle sõnutsi on perearstid tihti patsientide usaldusisikud.

Siseministeeriumi arvates on peretohtril lausa vältimatu kohustus teavitada politseid või kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajat perevägivallast, kui vägivalla all kannataval naisel on kodus laps või mitu.

Lugege Veiko Kommusaare pikemat arvamuslugu kolmapäevasest Pärnu Postimehest.

Tagasi üles