Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Balti raudtee kütab jätkuvalt kirgi

4 min lugemist
Rail Baltic Estonia OÜ keskkonnajuht Roland Müür möönis, et maavarade kaevandamise ja uuringu lube taotletakse tavalisest rohkem ja taotlust põhjendatakse ka raudtee ehitamise vajadustega. FOTO: Urmas Luik

Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet algatas aastapäevad tagasi Rail Balticu (RB) kaheksa Eesti-sisese lõigu ehitusprojekti keskkonnamõju hindamise, mille eelnõu on valminud neist viie kohta.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mainitud dokumendi esitas ­pika nimega ametile RB Rail AS. Eelnõu valmis Hispaania inse­nerifirma IDOM Consulting, ­Engineering, Architecture ja ­Eesti konsultatsiooniettevõtte Skepast & Puhkim OÜ koostööna. Lepingule tuginedes peab keskkonnamõju hindamine lõigul Rapla ja Pärnu maakonna piirist Tootsini olema tehtud ja tulemused esitatud aasta lõpuks.

Riigis kehtestatud eriolukorras jäi ära 16. märtsiks Vändrasse kavandatud arutelu Rail Balticu ehk Balti raudtee lõigu Rap­la-Pärnu maakonna piirist kuni Tootsini keskkonnamõju hindamise programmi avaliku välja­paneku järgne arutelu. Üks ettekandjaid ja selgituste jagajaid olnuks Pärnust pärit Roland Müür, kes on Rail Baltic Estonia OÜ keskkonnajuht.

18.03.2020 20.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto