Supeluse tänav muutub suvel autovabaks

Randa viiv Supeluse tänav muutub suvel autovabaks.

FOTO: Urmas Luik

Pärnu kesklinnast randa viiv Supeluse tänav muutub 21. juunist 9. augustini autovabaks, et jalakäijatel ja jalgratturitel oleks seal suvel rohkem ruumi.

Pärnu linnavalitsuse teatel pannakse tänavale mootorsõidukite liikumist keelavad märgid ja tõkked, mis ei lase sõidukitel Supeluse tänava algusest Tammsaare puiesteeni sõita. Karusselli tänava ja mõnelt teiselt ristmikult tohib autoga üle vurada.

Kuna selles piirkonnas kehtib endiselt parema käe reegel, peavad mööda Supeluse tänavat väntavad jalgratturid arvestama, et neil pole alati eesõigus ja paremalt poolt tulev auto on vaja läbi lasta. Supeluse tänaval võivad endiselt sõita prügiveo- ja kaubaautod, samuti pääsevad kohalikud elanikud autoga kodu juurde.

Linnavalitsus palub olla tähelepanelik ning kaasliiklejate ja kohalike elanikega arvestada.

Abilinnapea Rainer Aaviku sõnade kohaselt on Supeluse tänava autovabaks muutmist plaanitud aastaid, kohtutud elanike ja ettevõtjatega. “Sel aastal saab suvepealinn 25aastaseks. Supeluse tänaval on suvel palju rahvast, leidsime, et neil peab olema liikumiseks rohkem ruumi,” rääkis Aavik.

Tulevikus on kavas ehitada Supeluse tänava Esplanaadi ja Tammsaare puiestee vahele jääval lõigul üks autode sõiduradu jalgrattateeks. Pärast seda muutub tänavalõik ühesuunaliseks ja autoga on võimalik sõita üksnes kesklinnast ranna poole.

Tagasi üles