R, 1.12.2023

Volikirjade üleandmine riigipeale suleb kesklinnas ringristmiku

Pärnu Postimees
Facebook
Comments
Teisipäeval Pärnu Kuninga tänava põhikooli ees toimuva suursaadikute volikirjade üleandmise tseremoonia tõttu on Kuninga, Aia, Karja ja Vanapargi tänava ringristmik.
Teisipäeval Pärnu Kuninga tänava põhikooli ees toimuva suursaadikute volikirjade üleandmise tseremoonia tõttu on Kuninga, Aia, Karja ja Vanapargi tänava ringristmik. Foto: Urmas Luik

Teisipäeval Pärnu Kuninga tänava põhikooli ees toimuva suursaadikute volikirjade üleandmise tseremoonia tõttu on Kuninga, Aia, Karja ja Vanapargi tänava ringristmik 9–13 liikluseks suletud.

Pärnu linnavalitsuse teatel ei saa Lõuna tänavat pidi sõitjad alates Kuninga, Hospidali ja Hommiku tänava ristmikust Kuninga tänaval kooli poole keerata. Mööda Ringi tänavat sõites pole võimalik pöörata Kuninga tänaval kooli suunas. Aia tänav on suletud ranna poolt alates Võimlemise tänavast ja kesklinna poolt Rüütli tänavast. Karja tänav on kinni ringristmiku ja Suur-Sepa tänava, Vanapargi tänav ringristmiku ja Rüütli tänava vahel.

Peatumine on keelatud Ringi tänaval Võimlemise ja Kuninga tänava vahel, Kuninga tänaval Ringi tänavast ristmikuni, Vanapargi tänaval Rüütli tänavast ristmikuni, Karja tänaval Suur-Sepa tänavast ristmikuni ja Aia tänaval Võimlemise tänavast ristmikuni.

Linnabusside graafik ei muutu ja bussid lastakse ringristmikult läbi. Samuti võib suletud tänavalõikudel liikuda jalgsi, piiratud on üksnes kindel ala kooli ees.

Liiklusskeem Kuninga tänava kooli juures presidendile volikirjade üleandmise ürituse ajal.
Liiklusskeem Kuninga tänava kooli juures presidendile volikirjade üleandmise ürituse ajal. Foto: Pärnu Linnavalitsus

Presidendi kantselei kutsub kõiki huvilisi teisipäeval Kuninga tänava kooli ette, kus toimub suursaadikute volikirjade üleandmise tseremoonia. Diplomaatilise tava kohaselt tervitatakse vast Eestisse määratud suursaadikuid pidulikult, üles on rivistatud Vahipataljoni aukompanii ja mängib kaitseväe orkester.

Seekord tulevad president Kersti Kaljulaidile volikirju üle andma neli oma riigi kõrgeimat diplomaatilist esindajat: kell 10.30 Madalmaade Kuningriigi suursaadik Özlem Canel, kell 11 Vietnami Sotsialistliku Vabariigi suursaadik Dang Thi Hai Tam, kell 11.30 Araabia Ühendemiraatide suursaadik šeik Mohammed bin Maktoum bin Rashid Al-Maktoum ja kell 12 Islandi Vabariigi suursaadik Auðunn Atlason.

Üritusele on oodatud nii suured kui väikesed pärnakad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles