N, 11.08.2022

Jääle minna on keelatud

Raido Keskküla
, veebilehe toimetaja
Jääle minna on keelatud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti siseveekogudel hakkab kehtima jääleminekukeeld.
Eesti siseveekogudel hakkab kehtima jääleminekukeeld. Foto: Päästeamet

Tänasest kehtib kogu Eestis siseveekogude jääle mineku keeld, mille eesmärk on säästa inimelusid ja ennetada veeõnnetusi.

„Eelmiste nädalate miinuskraadid tekitasid siseveekogudele esimese jää ja meelitasid ligi rohkesti uudishimulikke – nii lapsi kui täiskasvanuid. Kui eelmise nädala lõpuks oli külm kasvatanud veekogudele kohati juba kümne sentimeetri paksuse jääkaane, siis paraku on sel nädalal oodata plusskraade. See tähendab, et niigi õhuke jää muutub väga hapraks ja jääleminek on eluohtlik,” selgitas päästeameti ennetustöö osakonna ekspert Mikko Virkala.

Inimesed ei kipu teadvustama jäälemineku riske.

Ohtu satuvad nii lapsed kui täiskasvanud – lapsi meelitab jääle uudishimu ja elevus, täiskasvanuid ahvatleb võimalus kalastada. Virkala kutsus vanemaid üles hoidma lastel silma peal ja selgitama neile hapra jääga seotud riske.

Jääaluse vee temperatuur ulatub vaid paar kraadi üle nulli. Nii külmas vees peab täiskasvanu vastu kuni kümme minutit, laps kaotab teadvuse veel varem.

Päästeamet tuletab meelde, et ohutus algab igaühest endast ja selle alus on ettevaatlik käitumine. Inimeste suhtes, kes lähevad jääle keelust hoolimata, saab algatada väärteomenetluse.

Märksõnad
Tagasi üles