T, 29.11.2022

Koduotsija ⟩ “Teraapiakoerte” vabrikust päästetud kutsa on valmis uueks koduks

Merle Rallmann
, veebilehe toimetaja
“Teraapiakoerte” vabrikust päästetud kutsa on valmis uueks koduks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Viluvere kutsikavabrikust päästetud Michel ootab Pärnu loomade varjupaigas uut võimalust elada ilusat koeraelu.
Viluvere kutsikavabrikust päästetud Michel ootab Pärnu loomade varjupaigas uut võimalust elada ilusat koeraelu. Foto: Urmas Luik

Pärnu loomade varjupaigas ootab uut võimalust augustis Viluveres omanikult ära võetud kollilaadne koer Michel. Pea pool aastat kosunud ja sotsialiseerumist harjutanud kutsa on sellest nädalast avatud kodupakkumistele.

Kolmevärviline suurt kasvu Michel on üks neist enam kui 30 koerast, kes päästeti mullu augustis Viluveres Andu-Papi talust, kus loomadel polnud õigeid pidamistingimusi.

Michel on umbes kaheksa-aastane rahulik koerahärra, kellele loomade pelgupaigas tehti kõik vajalikud protseduurid: kutsa kiibistati, vaktsineeriti, kastreeriti ja sai korduvalt parasiiditõrjet. Kui varem ei teadnud Michel rihmas jalutamisest midagi, siis nüüd kõnnib ta rihma otsas meelsasti, aga mõningast harjutamist see veel vajab. 

Michel on umbes kaheksa-aastane suurt kasvu isane koer.
Michel on umbes kaheksa-aastane suurt kasvu isane koer. Foto: Pärnu loomade varjupaik

Kutsaga tutvumiseks tuleb täita sooviavaldus kodulehel www.varjupaik.ee või helistada numbril 524 6705.

Põhja-Pärnumaal Viluvere külas võõrandati omanikult koerakari tänu tähelepanelikule loomasõbrale, kes kutsade elamistingimuste pärast muret tundis ja põllumajandus- ja toiduametile (PTA) sellest teada andis. Kui ametnikud koos varjupaigatöötajatega viidatud elamisse jõudsid, avanes seal kurb pilt: kõik kohad olid kaetud mustuse ja roojaga, toad olid kottpimedad, koerad segaduses ja ärevil. PTA võõrandas loomad ja nad viidi Pärnu loomade varjupaika.

Borderkollilaadseid koeri müügi eesmärgil paljundanud omanik pakkus heausksetele ostjatele kutsikaid teraapiakoerte pähe. Lugege tema ja teiste koerte päästmise lugu siit ja siit.

Märksõnad
Tagasi üles