Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Täna õhtul Eliisabeti kirikus Pärnu orelifestivali ja uue kunsti muuseumi koostöös toimuv kontsert “Vox angelorum” on pühendatud inglitele.

Kui Pärnu muuseumis saab tutvust teha 1960. aastatel Ameerikas popkunsti tuntuimaks esindajaks tõusnud Andy Warholi loominguga, on Rüütli tänaval Avangardi galeriis niisama haruldane võimalus kõrvutada seda tollal Eestis toimunuga.

Nädalavahetusel saavad Pärnus taas kokku külapillimehed, et teha muusikat traditsioonilisel galakontserdil, rõõmustada muusikaga linnarahvast ja pidada maha üks vägev simman.

Kui inimestel pole kombeks kaks korda sama reha otsa astuda, siis tulnukate kohta seda ilmselt väita ei saa. Vähemalt võib selline mulje jääda meie kinodesse jõudnud ulmefilmist “Iseseisvuspäev 2: uus rünnak”.

Pärnu muuseumis avatud näitus popkunstnik Andy Warholi loomingust võlub trikilise kujundusega, mis külastaja hõbehelkivasse ja padipehmesse maailma meelitab.

Homme Pärnus algav professor Arbo Valdma meistrikursus SUVEUNIversiteet toob juba 15. suve kokku pianiste, et koos õppida ja musitseerida. Pärnus sündinud klaveriprofessori juurde tulevad oskusi lihvima õpilased Hiinast, Koreast, Suurbritanniast, Jaapanist, Sloveeniast ja Eestist.

Kuigi Pärnu teatri tänavune suvelavastus “Pao-Pao. Kuldse Trio lood” on välja hõigatud kui jutustus Kuldse Trio elu- ja eduloost, mängitakse Paikuse-Reiu vabaõhulaval mõnuga maha suur tükk Endla teatri ajalugu.

16. juuli hilisõhtul selgusid Uue Kunsti Muuseumis toimunud auhinnagalal XXX Pärnu filmifestivali võitjad.

Pärnu muuseumis avati möödunud sajandi legendaarse popkunstniku Andy Warholi loomingu näitus "Elu pärast supipurki", mis tõi kohale suure hulga huvilisi. 

Pärnu kunstide maja õpilased osalesid Prahas rahvusvahelisel noorte talentide konkursil “Kuldsed talendid kuldses Prahas”, kust peale kogemuste nopiti hulganisti auhindu.

Paavo Järvi ütles Pärnu muusikafestivali pressikonverentsil oma isa kõnet sisse juhatades: “Siin on minu isa Neeme, festivali keskpunkt ja patriarh, tänu temale me siin kõik koos oleme.”

Pärnu Harmonica festival on selleks korraks taas möödanik, ent kogetud emotsioonid ja elamused aitavad elada üle vahepealse aasta järgmise festivalini.

Reedel esinevad Teatrikohvikus Endla Jazzklubis Maret Palusalu (laul) ja Indrek Oselein (klahvpillid).

Täna alustab Häädemeestel Kollamaa talu õuelt oma vinüüli "Nokturn" esitlustuuri kitarrist ja helilooja Argo Vals. Ühtlasi avaldab ta aasta Eesti muusikaauhindadel indie/alternatiivalbumiks nomineeritud "Nokturnilt" viimase singli "Koiduskaudid".

"Pärnu suvemuusika" tasuta kontsertide sarjas astub täna õhtul kell 20 ranna kõlakojas lavale Beati Mandolini (Õndsad Mandoliinid), kes sütitab publikut romantiliste lembelaulude ja tuliste tantsulugudega Sitsiiliast.

Täna õhtul esilinastub Pärnu teatris Endla Kullar Viimse ja Erik Norkroosi täispikk dokumentaalfilm "Hingemaa".

Pärnu muuseum saab homme hakkama enneolematu teoga, kui avab siin möödunud sajandi legendaarseima popkunstniku Andy Warholi näituse.

Pärnu muusikafestivalil saab 14., 16. ja 17. juulil osaleda temaatilistes vestlustes, mis toimuvad kolmel õhtul enne kontsertide algust kontserdimaja kammersaalis.

Esmaspäeval algas Pärnu muusikafestival orkestri Sinfonietta Riga kontserdiga, kus dirigeeris Paavo Järvi ja soleerisid Vincent Lucas (flööt) ning Marie-Pierre Langlamet (harf).

Eile õhtul sai Endla teatris alguse 30. rahvusvaheline Pärnu dokumentaal- ja antropoloogiafilmide festival, mis toob vaatajateni üle saja linateose.

Geniaalse vene helilooja Rodion Štšedrini ooperilooming on meie piirkonna ooperihuvilisele võib-olla vähetuntud, seda hõrgumaks võib pidada fakti, et seekordsetel Pärnu ooperipäevadel just maestro esimesena kirjutatud ooper kavva võeti.

Täna algab kuues rahvusvaheline Pärnu muusikafestival, mis toob kontserdimaja lavale viis orkestrit ning arvukalt soliste ja kammermuusikuid kogu maailmast – kokku üle 200 esineja.

Tänavused Pärnu ooperipäevad lõpetas pidulik galakontsert, kus üles astusid Peterburi ooperiteatri solistid ja orkester.

Filmimees Mark Soosaarele on inimkeha – nii enda kui ka teiste oma – ammendamatu inspiratsiooni allikas. Oleks tema teha, paneks ta näiteks suvepealinna Pärnu linnapea kord aastas mõne rongkäigu ees täiesti alasti kõndima, näitamaks, et inimesel pole teiste eest midagi varjata.

Kihnu muuseumi seinal on suvi läbi vaadata kunstilaagris äsja valminud akrüülmaalid, mere peo avaõhtul avas näituse Ühendkuningriigi suursaadik Eestis Christopher Bruce Holtby, kes ütles avasõnad heas eesti keeles.

Eile tehti kontserdimajas agaralt proovi, sest algasid 12. Pärnu ooperipäevad, mille peakülaline on uuendusmeelne Peterburi ooperiteater.

Pärnus täna ja homme rahvusvahelist saksofonifestivali vedava Ivo Lille sõnutsi on tänavune kuulamisväärsus kindlasti Manuel Dunkel, keda ta on Eestisse tuua ihanud aastaid.

Selle nädala lõpuni toimub Endla teatris rahvusvaheline lavavõitluse suvekool, mis päädib homme kõigile vaatamiseks avatud demonstratsiooniga.

Täna tehti kontserdimajas agaralt proovi sest õhtul algavad 12. Pärnu ooperipäevad, mille tänavune peakülaline on mainekas ja uuendusmeelne Peterburi ooperiteater.

"Pärnu suvemuusika" tasuta kontsertide sarjas mängib täna õhtul ranna kõlakojas Argentina tangosid trio Maag, kelle repertuaarist leiab kuulsuste Astor Piazzolla ja Dino Saluzzi, kuid ka vähem tuntud heliloojate tangolikke palu.

Küll need lehmadki kusagilt leitakse, lausub filmimees Andres Maimik, laskmata end Saviaugu talumuuseumi tuulisel tagaõuel heidutada sellest, et veised tänavu Võiste rannas pilliroogu näsimas pole.

Kuuendat aastat järjest astub Tõstamaa Suveteatri etendustes ühe peaosalisena lavale näitlejanna Kersti Tombak. Alates reedest, 1. juulist võib teda näha mullu esietendunud “Skvottimises võhikutele”, juba augustis aga uues tragikomöödias “Karlsonson”.

Pärnu Eliisabeti kirikus astub kolmapäeva, 6. juuli õhtul üles segakoor Harmonium Ameerika Ühendriikidest New Jerseyst. 1979. aastal asutatud koor tegutseb New Yorgist poolesaja kilomeetri kaugusel asuvas Morristowni linnas.

Kuigi üleloomulikud jõud on inimkonda väidetavalt hirmutanud juba aegade algusest saati, pole kellelgi õnnestunud nende olemasolu kohta käegakatsutavaid tõendeid hankida. Välja arvatud ühel paaril, kelle tegemistest pajatab hiljuti kinodesse jõudnud linateos "Kurja kutsumine 2".

Täna algasid Pärnus Eesti uue mängufilmi „Minu näoga onu“ võtted.

Endla Jazzklubis astub täna õhtul üles duo, kus instrumentideks kitarr ja kontrabass.

Pärnu linnaorkestri eestvedamisel alustab raekoja hoovilaval tänasest reedeõhtuste raehoovikontsertide sari, mis koosneb neljast kontserdist neljal järjestikusel reedel. Kõik kontserdid on kuulajaile tasuta.

Raamatulaenutajatel on veel viimaseid päevi võimalik teada saada Pärnu keskraamatukogus huvitavaid fakte Eesti olümpiasportlaste kohta ning võtta läbi fotode osa pärnakate algatatud Sipsiku reisist ümber maailma.

Pärnu kontserdibüroo eestvedamisel stardib täna õhtul kell 20 ranna kõlakojas Pärnu suvemuusika viies hooaeg.

Pärnus Rüütli tänaval Avangardi galeriis on 6. juulini väljas pärnaka Jan Grau isikunäitus tema värskest loomingust, mis viitab mälestuste kaduvusele tänapäeval, kus igal hetkel võib jäädvustada mida iganes.

Endla teatri suvelavastuse "Pao-Pao. Kuldse Trio lood" trupp alustas täna Paikuse-Reiu vabaõhulaval peaproove, et alates 8. juulist elustada Eesti muusikaajaloo üks kirevaim etapp ja tuua lavale legendaarse Kuldse Trio lood.

Pärnus tähistatakse sel aastal 15. Pärnu Kunstisuve, mille puhul pani näitusesarja kunagine kuraator Sirje Eelma pööripäeva eel kunstnike majja üles väärika juubeliväljapaneku “Respektaabel” sarja algusaastatel osalenud kunstnike teostest.

Aloha surfikeskus ja muusik ja näitleja Marko Matvere korraldavad merepääste toetuseks heategevusaktsiooni, kutsudes kõiki lohesurfi harrastajaid 9. juulil Pärnu randa lohesid lennutama.

Kunstnik Jan Grau avab täna kell 18 Pärnus Rüütli tänaval Avangardi galeriis oma isikunäituse "Neonism/Neoism".

Pärnu kunstiklubi eestvõttel võis läinud nädala teises pooles märgata jahtklubi juures inimesi, pintslid käes ja lõuendid ees, merd ja jahte maalimas. Täna on jahtklubi õuele maalitöötubadesse oodatud näoga mere poole vaatama lapsedki.

Pärnu vanalinnas Rüütli tänaval ja Avangardi galeriis leidis reede õhtul mõne tunni vältel aset tegevuskunstiplahvatus.

Kabli Päikeseloojangu festival alustab enne festivali avapauku eelsündmusega 26. juunil – ekskursiooniga Pärnumaa lõunaranniku väekatesse paikadesse ja väekate inimeste juurde. Kuigi kõige enam tuntakse Häädemeeste UFO lugu, leidub sealkandis müstilisust veelgi.

Eile õhtul avati linnagaleriis raekojas ja kunstnike majas 15. Pärnu Kunstisuvi, millest võtab osa ligemale sada Eesti ja väliskunstnikku.

Pärnus Rüütli tänaval asuvas Avangardi galeriis näitasid tegevuskunstnikud  rahvusvahelise rändfestivali Diverse Universe raames performance’eid alternatiivsest muusikategemisest poliitiliste alltekstide ja suhkru pähekallamiseni.

Küsitluses on osalenud  inimest