Logi sisse
Aktiveeri
digileht

Kopenhaagenis Bella Centeris läinud nädalavahetusel toimunud kunstimessile Art Copenhagen Selected valiti paljude Euroopa galeriide hulgast Eesti nüüdiskunsti klassikute Leonhard Lapini ja Raul Meele loomingut esindama Avangard Pärnust.

Hooaja hakul korraldab Pärnu teater koostöös Kahe Silla klubiga kolmandat aastat kahe silla jooksu ajal Endla kostüümidraama.

Pärnu linnagaleriis raekojas saab uudistada Peterburi uue kunsti näitust, mis on koostatud kuraator Janno Bergmanni “välitööde” põhjal.

“Tõstamaa – see ongi Eesti Hollywood,” on öelnud Ants Eskola. Homme Tõstamaa mõisas esmakordselt aset leidev “Kaduva? kino päev” annab rahvale võimaluse kohtuda silmast silma nendega, keda seni ehk vaid kinolinal on nähtud.

Kunstnik Heli Tambur ütleb enda kohta, et temast võiks vabalt saada kliimapagulane: päike, soojus ja valgus on talle eluks sedavõrd olulised.

Halinga valla suvelõpufestivali raames leiab täna õhtul Pärnu-Jaagupi lauluväljakul aset öölaulupidu, kuhu kõik on oodatud kaasa laulma.

Fotograaf Henn Soodla avas täna Pärnus Agape keskuses fotonäituse "Suvi Pärnumaal".

Neljapäeval algab Pärnus IV rahvusvaheline slaavi kultuuri festival "Svetotš 2016", mis toob kokku ligikaudu 300 esinejat ja üle 30 loomingulise kollektiivi Eestist, Venemaalt, Ukrainast, Valgevenest, Lätist ja Karjalast.

Mis on komöödia? Kas lõbus nalja- ja pilkemäng või midagi enamat, mille eesmärk on satiiri ja huumori kaudu naeruvääristada inimlikke nõrkusi, paljastada elukorralduse pahupooli ja sotsiaalseid müüte? Või on see hoopis pelk meelelahutus?

Pärnus Avangardi galeriis Tarrvi Laamanni näitusel “7 inch C” kasvavad keset saali vineerist kuused, klaasplaadid kohtuvad kleepsudega ja vinüülplaatide ümbrised saavad uue elu mõtluskoomiksina.

Laupäeval lõppenud viies rahvusvaheline teatrifestival Monomaffia tõi kolmeks õhtupoolikuks Pärnu Endlasse killukese teatrit Eestist, Austriast, Slovakkiast, Soomest, USAst ja Saksamaalt, pannes vaataja mõtlema elu mitmetahulisuse üle.

Kolmapäeva, 24. augusti õhtul avatakse Pärnu linnagaleriis raekojas Peterburi uue kunsti näitus.

Vana-Pärnu randa vooris eile õhtupimeduses esietendunud visuaalteatrilavastust "Mehed tantsivad merega" vaatama suur rahvahulk, kellest valdav osa ei lasknud end veidi enne etenduse algust sabisema hakanud vihmast häirida.

Eile avati Pärnus Endla teatri sammassaalis viies monoteatrite festival Monomaffia. Emotsionaalse sissejuhatuse tegid Endla noortestuudio õpilased, kes esitasid monolooge Shakespeare`i "Romeost ja Juliast" vaheldumisi lööklauludega.

Reedel, 19. augusti keskpäeval esineb Pärnu Raehoovis rahvusvaheline noorte puhkpilliorkester Wersalinka. See on Poola ja Eesti noorte puhkpilliorkestrite ühisprojekt, mille eestvedajad on juba üksteist aastat olnud Leili Kuusk Suure-Jaanist ja Tomasz Charnecki Poolast.

Neljapäeval, 18. augustil algab Endla teatris festival Monomaffia, kus publiku ette tuuakse kaheksa monolavastust.

Kihnu üheksas suvine pillilaager läheb ajalukku “Laulude saare” esmaettekandega, kas sellest Helle Kirsi sõnadele loodud laulust kujuneb Kihnu uus hümn, näitab aeg.

See võib kõlada mõneti hüpoteetiline, kuid tõenäoliselt oleks suur tükk Eesti teatrist olemata, kui meil poleks sellist näitlejaisiksust nagu Helgi Sallo.

Esimest korda toimuv kaduva? kino päev pakub Tõstamaal tosin tundi – keskpäevast keskööni – kohtumisi Eesti filmide ja nende tegijatega.

Kolmapäeval, 17. augustil avab Pärnu linnagalerii kunstnike majas oma isikunäituse "Päikesemaastikud" kunstnik Heli Tambur.

Augustiunetuse tänavafestivali raames sai laupäeval kunstnike majas näha kehamaalijaid, kes kaunid modellid sümbolistlike piltide ja märkidega katsid.

Augustiunetuse festivali raames toovad kunstnikud homme Pärnu tänavatele tegevuskunsti, graafika, videod ja kehamaalingud.

Pärnu keskraamatukogus on augusti lõpuni avatud näitus kunstikollektsionäär Matti Miliuse kohta, väljapanek jõudis siia festivali IN Graafika raames.

Täna õhtul juhatatakse koostöös Pärnu Soome seltsiga sisse Pärnu ingerisoomlaste seltsi rahvusvaheline kultuuripäev “Meri meie õuella”.

Valentini Kuigi ja Manfred Vainokivi filmi "Perekonnavaled" rahvusvaheline esilinastus toimub Kesk-Korea muusika- ja filmifestivalil.

Pärnu Avangardi galeriis avatakse reedel, 12. augustil Tarrvi Laamanni näitus “7 inch C”, mis kujutab endast Eesti esimese abstraktse mõtluskoomiksi käsikirja väljapanekut. Tehnikana on kunstnik kasutanud kleebisgraafikat sulatatud liival ja ksülomaali lõuendil.

Tõstamaa suveteatri värske lavastus “Karlsonson” on allegooriline absurdisugemetega lugu suutmatusest oma elu elada ja lennata, millest arusaamine tuleb aga pärast surma. Kas teine võimalus vigade paranduseks aga antakse?

Pärnu muuseumis publikurekordeid püstitanud menukas suvenäitus “Andy Warhol: elu pärast supipurki. Filmid, videokunst ja installatsioonid 1963–1986” on avatud viimast nädalat. Neljapäeval ja reedel teevad huvilistele näitusel ringkäigu kuraatorid Marian Kivila ja Sandra Jõgeva, kes selgitavad Warholi audiovisuaalse loomingu tagamaid ja popkunstniku suuri ambitsioone seoses Ameerika telemaastiku vallutamise ja popkultuuri kujundamisega.

Merekultuuriaastale on pühendatud kuues Kihnu tantsu päev, mis toimub sel nädalavahetusel kohalikus rahvamajas ja millest saab osa hulk mandrikollektiive.

Laupäeval vallutab Pärnu Supeluse tänava piirkonna festival Augustiunetus, mis tänavu ärgitab nii kauplejaid kui külastajaid mõtlema loodussõbralikkusele, taas- ja uuskasutusele.

Täna kell 16 esitlevad Pärnu gildipäevadel oma plaati Andres Roots & Anneli Kadakas.

Äsja Ameerika Ühendriikides lõppenud maineka Stony Brooki filmifestivali žürii valis parimaks filmiks Eesti-Soome-Saksa koostöös valminud "Vehkleja", mille peaosas näeb Endla teatri näitlejat Märt Avandit.

Möödunud nädala lõpul tekkis Pärnu ja Riia vahel graafika- ja alternatiivkunstisild: mõlemas linnas toimus 18. rahvusvaheline festival Graafika IN pealkirjaga “Tagasi kaosesse”.

Augusti keskel Pärnus viies korda toimuv monoteatrite festival Monomaffia toob päeva jooksul vaataja ette kaheksa lavastust Eestist, Austriast, Slovakkiast, Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Soomest.

Kuu aega kestnud Kabli Päikeseloojangu festival lõppes pühapäeva õhtul Iklas Uue-Jaani talus loojangu ajal.

Pärnu Endla Jazzklubi kümnenda hooaja lõpetab täna kvartett koosseisus Erkki Otsman (laul), Jaak Lutsoja (akordion), Andranik Kechek (klaver) ja Tanel Liiberg (kontrabass).

Tsivilisatsioon on ainult illusioon, mida inimesed kunstlikult üleval hoiavad. Piirsituatsioonidesse asetatuna rebivad nad oma õhukese kultuurikihi seljast maha ja paljastavad kõigile, kes nad tegelikult on.

Laupäeval algav näitus-festival IN Graafika toob suvepealinna kaheksa näitust ja arvukalt kunstnikke, kes linna loomingulise energiaga täidavad.

Reedest 14. augustini jätkub Endla teatri pikaajaline suvetraditsioon, kus teatrimajas saab näha enamikku repertuaaris olevatest lavastustest.

Pärnu Avangardi galeriis tähistab näituse "Lapin, Leis, Jõgeva. Popkunstikujundid nõukogude perioodi Eesti kunstis" viimast lahtiolekupäeva reedeõhtune kuraatorituur.

Hiina kunstnik Zhang Minqiang eksponeerib Pärnu keskraamatukogus oma fotograafilist teost "Reisija", mis jutustab 25 meetri pikkusel ja 20 sentimeetri laiusel fotoribal, millele mees jäädvustas oma Tiibeti reisil kohatud kaaslased, teel olemisest, elust ja surmast, siin- ja sealpoolsusest.

Täna astuvad Pärnu ranna kõlakojas sarja "Pärnu suvemuusika 2016" eelviimasel kontserdil üles Indrek ja Paul Kristjan Kalda kavaga "Lihtsalt lood".

Äsja oma 70 aasta juubelit isikunäitusega tähistanud tekstiilikunstnik Karin Tislar vaatab linnas jalutades sageli pesu, mida inimesed on nööridele kuivama riputanud.

Pärnumaa suve pikim, Kabli Päikeseloojangu festival, mis kestab kuu aega, on jõudnud lõpusirgele.

Neljapäeval kell 18 esitlevad Pärnu muuseumis Andy Warholi näituse “Elu pärast supipurki: filmid, videokunst ja installatsioonid 1963–1986” kuraatorid Marian Kivila ja Sandra Jõgeva näituse kataloogi.

Täna algavad kaheksandad rahvusvahelised Pärnu bluusipäevad, kus kesksel kohal on rokieelne bluus. Pärnu bluusipäevade üks peaesineja on briti kitarrist ja laulukirjutaja Dave Arcari, kes viljeleb kantrit, punki ja rokki. Muusik on andnud välja üheksa rahvusvaheliselt edukat albumit. 2015. aastal tuuritas ta mööda Ameerika Ühendriike.

Täna algab Kihnus Eesti akordioniliidu korraldatud 12. akordionistide suvelaager, kus hakkavad kokkumängimist harjutama Eesti muusikakoolide 42 õpilast ja 12 õpetajat.

Pärnumaa bänd POSÕ avaldas verivärske singli "Põdra lugu", mis on kolmas singel ansambli 28. juulil ilmuvalt debüütalbumilt "POSÕ".

Pärnu Endla teatriga liituvad algavast hooajast tänavu lavakunstikooli 27. lennu lõpetanud Saara Nüganen ja Ott Raidmets. Peale nende naasevad Endlasse Sten Karpov ja Liis Karpov (enne Laigna).

Täna õhtul Eliisabeti kirikus Pärnu orelifestivali ja uue kunsti muuseumi koostöös toimuv kontsert “Vox angelorum” on pühendatud inglitele.

Küsitluses on osalenud  inimest