P, 3.12.2023

Häädemeeste mees päästis Uus-Meremaal poisi

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Häädemeestelt pärit Toomas Krivonogov päästis Uus-Meremaal Stoke’i väikelinnas uppumissurmast 11aastase kohaliku poisi.

Perekond Clark veetis rannas pühapäeva, kui perepoeg Aidan vööni ulatuvas vees sukeldudes merekarpe korjates tõusulainesse sattus, mis ta kaldast eemale viis, vahendas Uus-Meremaa ajaleht Nelson Mail.

Kümmekonna meetri kaugusel kaldast poisi jalad põhja enam ei ulatanud. Taibates, et ta on hädas, hakkas Aidan appi karjuma.

Rannas nelja-aastase tütre Gabrielle juures olnud isa Anthony tõttas pojale appi, kuid tal ei õnnestunud poissi tugeva voolu tõttu kalda poole tagasi aidata ja nii hakkas temagi appi hüüdma.

Uppumisohtu sattunud isale ja pojale tõttas appi pikkade blondide juustega mees, kes poisi kaldale aitas, samal ajal kui perepea omal jõul ohtlikust hoovusest välja pääses.

Anthony tahtis elupäästjat tänada, kuid selleks ajaks oli võõras kadunud. “Ta on tõeline kangelane,” rääkis pereisa kohalikule ajalehele antud intervjuus, märkides, et teda ja poega kaldast eemale kandnud tõusulaine oli äärmiselt tugev, seda isegi täiskasvanu jaoks.

Pühapäeval said Clarkid elupäästjat siiski tänada, kinkides talle palju kallistusi ja tänutäheks väikese korvi hea ja paremaga.

Selgus, et 11aastase Aidani päästis Pärnumaalt Häädemeestelt pärit Toomas Krivonogov, kellest teatasid kohaliku lehe toimetusele pärast kolmapäevases lehes ilmunud lugu mehe korterikaaslased.

Krivonogov oli koos elukaaslase Tiinaga rannas jalutanud, kui kuulis isa ja poega appi hüüdmas. Et samal ajal toimus rannas vabatahtlike vaalapäästjate õppus, pidasid nad sedagi õppuse osaks, ent taipasid kiiresti, et asi on siiski tõsine.

Nii hüppas Krivonogov vette ja mõne hetke pärast oli poiss kaldale toodud. Päästja märkis, et Aidan on hea ujuja ja see tegi tema veest väljatoomise lihtsaks.

Krivonogov rääkis, et poiss oli takerdunud kalavõrku ja kuigi ta üritas kalda poole ujuda, ei õnnestunud see.

Krivonogovi sõnade kohaselt oli ta rõõmus, et sai hätta sattunud Aidanit aidata. Ta ei oleks oma isikut avalikustanud, kui korterikaaslased poleks teda julgustanud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles