Eile keskpäeval ei olnud Kilingi-Nõmme gümnaasiumis isegi direktor Arne Link suuteline ütlema 1. septembril koolitulijate arvu, sest õpilasi registreerus üha juurde, üle paljude aastate on tänavu kirjas kolm klassitäit kümnendikke.
Kolme kümnendasse klassi on end registreerinud 78 õpilast, aga nendegi arv suureneb kahe koolialguse-eelse päevaga, kinnitas Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õppealajuhataja Mari Karon.
Kuuekümnendate aastate keskpaigas ehitatud koolimaja on mööduva suvega saanud remonditud ruume 1 250 000 krooni eest. Sellesse summasse mahub suures majas nii tütarlaste dushiruumide kordategemine kui poiste tööõpetuse klassi laiendamine, väikeses ehk algklasside majas aga akende vahetus ja uue katuse panek.
Õppealajuhataja rõõmustab enim poiste tööõpetuse klassi laiendamise ja sisustamise üle, mille tarvis kulus ligikaudu 33 000 krooni.
"Siin kõrval oli laoruum, lõhkusime vaheseina maha ja selle arvelt saime klassiruumi juurde," seletab Karon.
Algava õppeaastani olid poisid koos tööpinkidega surutud kitsale pinnale keldritoas, muret tunniandmise võimalikkuse üle tundis peale tööõpetuse õpetaja kooli hoolekogugi.
Karoni jutu järgi oli poiste tööõpetuse õpetajal ruumimure nii suur, et arenguvestlusel töötulemustest rääkides ei varjanud ta oma kurbust.
"Järgmisel päeval, kui ma nägin, et direktor ja linnapea istuvad kahekesi koos, alustasingi ma sellest, kuidas poiste tööõpetuse tundi anda, kui korraga on vaja tööpinkide taha mahutada 20-30 poissi," mainib õppealajuhataja.
Laiendatud ruumiossa paigutatakse uued tööpingid, vana osa seinad ja põrand erinevad uuest nagu öö ja päev.
Tüdrukute tööõpetuse klass on täienenud uute õmblusmasinatega "21. sajandi kooli" projekti toetusel.