Pärnu elektri- ja soojajaam palkab töölisi

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Koostootmisjaam peab kava kohaselt valmis saama aasta lõpuks.
Koostootmisjaam peab kava kohaselt valmis saama aasta lõpuks. Foto: Ants Liigus

Selle aasta lõpuks valmis saava AS Fortum Termesti Pärnu elektri ja soojusenergia koostootmisjaam on hakanud konkursi korras palkama töölisi, keda koolitada keerulise, peamiselt arvutijuhtimisel põhineva tehnoloogiaga toime tulema.


Fortum Termesti Lääne-Eesti piirkonna juht Hillar Nuut lükkas kategooriliselt ümber internetikommentaarides esitatud süüdistused, et aasta lõpul täisvõimsusel tööle hakkava elektri ja soojusenergia koostootmisjaama tööjõu palkamisel järgitakse onupojapoliitikat.



“Palkame tööjõudu Sirje Tammiste konsultatsioonibüroo abiga,” selgitas Nuut. “Konkursse on olnud kolm, kokku on meile eri ametitesse kandideerinud 140 inimest.”



Nuudi andmeil soovis ainuüksi koostootmisjaama juhi kohta 65 inimest, kellest valiti välja Eduard Enns, kes võeti tootmiskompleksi valmimiseni tööle projektiinsenerina.



Samuti võeti konkursi korras tööle koostootmisjaama elektrik ja automaatik ning kümme kütteoperaatorit, kelle tulevane töökoht eeldab kohusetunnet ja tehnoloogilisi teadmisi, sest nad peavad väga tähelepanelikult jälgima arvutitega juhitavat kütteprotsessi ja energiatootmist.



Projektiinsener Ennsi sõnade kohaselt valmistuvadki uued operaatorid praegu ametipostile asuma, see tähendab õppimist. Ta näitas paksu kausta selle kohta, mis neil inimestel tuleb endale selgeks teha tehnoloogiast alates ja tööohutusnõuetega lõpetades.



“Kokku hakkab uues koostootmisjaamas tööle 32 inimest,” ütles Enns.



Koostootmisjaam läheb Fortum Termestile maksma ligikaudu miljard krooni ehk tänu odavnenud ehitustööle isegi natuke vähem, kui esialgu arvestati.



Jaam hakkab tootma Pärnule soojusenergiat ja elektrit, mida müüakse elektrienergia börsi kaudu.



Kui jaama kütta ainult turbaga, kulub 180 000 tonni põletusainet aastas, aga koostootmisjaama kava näeb ette hakkpuiduga kütmistki.

Märksõnad

Tagasi üles