Pärnu Raeküla gümnaasiumi reaalainete nädal algas riigikogu esimehe Ene Ergma väga haarava astrofüüsika tunniga.
Ergma pani Raeküla kooli astrofüüsikast huvituma
“Kui keegi arvas, et reaalainetega kaasneb kuiv tõsidus, purustas meie lektor selle arvamuse kohe – milline emotsionaalsus, millised teadmised ja oskus seda haaravalt edastada!” oli Raeküla kooli õppealajuhataja Agita Keerd vaimustuses. “Saime aru, et füüsika on õpetus looduse kõige universaalsematest mudelitest.”
Faktoloogilise materjali hulk kasvab üha kiirenevas tempos ja Keerdi ütlust mööda on kõike ära õppida lootusetu. “Tänapäeva kool peab andma oskuse selekteerida infot, mis on meie jaoks vaid mõne hiirekliki kaugusel,” ütles ta.
Raeküla gümnaasiumi õpilased jäid päevaga väga rahule. “Õpilaste jutu järgi said nad rohkem teada maa atmosfäärist, gammakiirtest, mustast august, galaktikatest,” vahendas õppealajuhataja õppurite kommentaare. “Teada saadi sedagi, et Supernoova plahvatuse tagajärjel kasvab tähe heledus miljoneid kordi ja tegelikult on see hoopis tähe surm, mitte sünd.”
Ergma rõhutas, et Eesti tulevik sõltub praegustest noortest, sest just nende innovatiivne mõtlemine ja haritus viivad majandust edasi.